Na San Sire 'biely balet' neuspel

Sportnet|28. nov 2002 o 00:00

Bratislava - Úvodnými štyrmi zápasmi odštartovala v utorok II. fáza prestížnej futbalovej Ligy majstrov v skupinách C a D. V šlágri dňa zvíťazilo na

San Sire, alebo podľa nového už na štadióne Guiseppe Meazzu AC Miláno nad úradujúcim šampiónom Realom Madrid 1:0. Rozhodujúci gól dal ukrajinský reprezentačný útočník Andrej Ševčenko, ktorý sa nedávno predstavil aj zápase proti Slovensku v Trnave.

AC a Real ponúkli hľadisku lahôdkové predstavenie, zápas sa hral vo vysokom tempe a potvrdil, že oba tímy právom patria k európskej špičke. Rosso-neri sa mohli ujať vedenia už v 2. minúte, Holanďan Seedorf však stroskotal na pozornom Casillasovi. Po úvodnom tlaku Milánčanov postupne Real vyrovnal hru, so strelami Morientesa a Zidana si však poradil pozorný Dida. Rozhodnutie padlo päť minút pred prestávkou, keď Rui Costa dlhou kolmou prihrávkou z vlastnej polovice ideálne vysunul Ševčenka a ukrajinský kanonier chladnokrvne poslal loptu do siete. V druhom polčase nevyužil šancu na poistenie náskoku Kaladze a domáci mohli pykať, Raúlov gól však rozhodca neuznal.

Deportivo La Coruňa v ďalšej španielsko-talianskej konfrontácii remizovalo s Juventusom Turín 2:2. Hráči galicíjskeho tímu mali výborný nástup, keď po 11 minútach viedli 2:0. Po akcii Capdevillu sa najskôr presadil hlavou Tristan a o dve minúty poistil vedenie Deportiva Makaay. Hostia však ešte v prvom polčase znížili zásluhou Birindelliho a v 57. minúte zariadil deľbu bodov český legionár Nedvěd. V úvodnom stretnutí druhej fázy prehral v C-skupine Lokomotiv Moskva na domácej pôde s Borussiou Dortmund 1:2. Za chladného počasia boli domáci v prvej polhodine aktívnejším tímom a v 31. minúte sa ujali vedenia zásluhou Ignaševiča. Hostia však bleskovo odpovedali gólom Fringsa a v 43. minúte rozhodol o zisku troch bodov pre vestfálsky klub nepostrádateľný český útočník Ján Koller.

Premožiteľ úradujúceho slovenského majstra MŠK Žilina v 2. predkole švajčiarsky FC Bazilej prehral s Manchesterom United oslabeným o viaceré opory 1:3. Domáci mali raketový nástup a už po niekoľkých sekundách od úvodného hvizdu sa strelecky presadil Gimenez. "Červení diabli" však v druhom polčase v priebehu jedinej minúty otočili nepriaznivý stav, keď sa dvomi zlepenými gólmi prezentoval holandský ostrostrelec Van Nistelrooy, víťazstvo hostí pečatil Solskjaer.

C-skupina: AC Miláno - Real Madrid 1:0 (1:0), gól: 40. Ševčenko, 75.777 divákov. Lokomotiv Moskva - Borussia Dortmund 1:2 (1:2), góly: 31. Ignaševič - 33. Frings, 43. Koller, 20.000 divákov.

D-skupina: FC Bazilej - Manchester United 1:3 (1:0), góly: 1. Gimenez - 62. a 63. Van Nistelrooy, 68. Solskjaer 29.501 divákov. Deportivo La Coruňa - Juventus Turín 2:2 (2:1), góly: 9. Tristan, 11. Makaay - 38. Birindelli, 57. Nedvěd.