ako možnosť, ktorá bola v trestnej veci odsúdeného aktuálna. Necítia sa byť ohrození a odmietli požiadať o policajnú ochranu, uviedli to včera pre TASR.
Podľa Pittnera je celá kauza podivná. Ešte za éry ministra vnútra Gustáva Krajčiho polícia nereagovala, keď sa Černák dostavil sám na políciu, napriek tomu, že po ňom bolo vyhlásené policajné pátranie. Hoci verejnosť čakala iný postup, nakoniec z toho bola veľká "operetka", podotkol. "Pokračovalo to oznámením zboru väzenskej stráže o dôkazoch, že sa pripravuje útek odsúdeného z Leopoldova a tiež podivnými hodnoteniami prípadu Černák zo strany príslušných súdov,". Je to naozaj niečo, čo vyvoláva otázniky, doplnil. Pittner nevidí dôvod na policajnú ochranu. Vie si však predstaviť takéto úvahy v súvislosti s inou skupinou, ktorá "má určité dôvody", dodal.
Ivor sa tiež necíti byť ohrozený, pretože odsúdený bol podmienečne prepustený a v rámci skúšobnej lehoty sa zaviazal viesť riadny život. Čiže vyhýbať sa akémukoľvek páchaniu trestnej činnosti alebo konaniu, ktoré by s priečilo tejto podmienke. "Každý, kto si vykonával svoju činnosť v súvislosti so zákonom, či už ide o vyšetrovateľa, prokurátora alebo sudcu, teraz alebo v budúcnosti, nemal by sa obávať žiadnej odvety, prípadne iného konania na svoju osobu," zdôraznil Ivor a dodal, že "každý pracovník činný v trestnom konaní musí rátať s určitým rizikom. Ale k tomu patrí aj pocit občianskej statočnosti".
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.