Košičania sa dotiahli na Trenčín, Spišiaci zabodovali

Sportnet|2. dec 2002 o 00:00

Košice - Hokejová ST extraliga pokračovala stretnutiami 30. kola.Martin - Košice 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí aj po

Košice - Hokejová ST extraliga pokračovala stretnutiami 30. kola.

Martin - Košice 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí aj po vedúcom góle znamenali pre domácich neustálu hrozbu. V polovici prvej tretiny však Martinčania kurióznym spôsobom vyrovnali, keď si puk do vlastnej bránky nechtiac dopravil Segľa. V košickom mužstve hral výborne prvý útok, vďaka ktorému mali hostia vždy krok pred súperom. Domáci síce nedovolili, aby sa hostia dostali do trháku, no ani počas pätnásťsekundovej power play už nedokázali vyrovnať. Výborne zahral v tíme Košíc Kroták, ktorý zaznamenal 4 body (2 góly + 2 asistencie).

Góly: 10. Mahdalík, 37. Mucha, 47. R. Paľov - 3. Kledrowetz, 19. Kroták, 29. Škovira, 41. Kroták. Vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beniač - Lokšík, M. Novák, 3500 divákov. Martin: Rovnianek - Kováčik, R. Böhme, Michnáč, Česnek,

Magdoško, Stančok - Mucha, Lezo, Kotlárik - Pavel, Mahdalík, R. Paľov - Špirko, Šimurda, R. Sýkora - Pokrivčák, J. Krišák, Važan. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ.

Sabol, Drotár - Troliga, Kováč, Holečko.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Martin hral dobre, ale nám sa darili rýchle protiútoky. V búrlivom prostredí, ktoré miestami hraničilo až s nešportovým správaním sa publika, sme zápas doviedli do víťazného konca. Naši hráči nepodali súperovi ruky preto, lebo na našu striedačku padla fľaša a cítili sme sa byť ohrození."

Poprad - Skalica 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Poprad - Domáci začali stretnutie aktívne a už v 4. min. sa počas presilovej hry po prihrávke od M. Tomasa gólovo presadil po peknom sólovom nájazde Pukovček. O minútu neskôr už vyhrávali Podtatranci o dva góly, keď Štefanka aj so šťastím po tečovanej strele druhýkrát rozvlnil sieť Lipovského svätyne. V 15. min. sa predviedol excelentným zákrokom domáci Drvár po tvrdej bombe jedného zo Skaličanov. Náskok hostiteľov mohol potvrdiť tretím gólom R. Tomas, ale svoju tutovku nepremenil. Jedenásť sekúnd pred klaksónom sa Záhoraci dostali späť do hry, keď po vyhratom buly od modrej skóroval Komárek.

V druhej tretine mali mierne navrch hostia aj vďaka tomu, že sa im naskytla päťminútová presilovka. V nej síce policajti zdatne odolávali, avšak desať sekúnd pred jej vypršaním predsa len inkasovali. V 34. min. ale šikovne dorazil strelu Štefanku do siete hostí R. Tomas a domáci opäť viedli.

V záverečnej časti hry potešil domácich priaznivcov Palovčík, keď tvrdou strelou nedal Lipovskému najmenšiu šancu. Náskok Popradčanov mohol zvýšiť Valigura, ale dve výborné príležitosti nedokázal pretaviť v gólové zakončenie. Štyri minúty pred koncom však svojim druhým gólom po peknej kombinácii celého útoku skóroval R. Tomas. Skóre stretnutia uzavrel hosťujúci Višňovský, keď pekne unikol po pravom krídle a presnou strelou do vinkla zaznamenal pekný gól.

Góly: 34. a 56. R. Tomas, 4. Paukovček, 5. Štefanka, 42. Palovčík - 20. Komárek, 30 Fabian, 57. Višňovský. Vylúčení 3:1, M. Turan (Poprad) 5 min + DKZ, presilovky 1:1. Pred 1 274 divákmi rozhodovali Lauff, Štec, Ištoňa. Poprad: Drvár - M. Turan (25. Barto), Rusnák, Gavalier, Jurčo, Kolba, M. Tomas - P. Segľa, Palovčík, Paukovček - Hvila, Kollár, R. Tomas - Misál, Štefanka, Valigura. Skalica: Lipovský - Fabián, Vyrubalík (6. Bukna), Ivičič, Slamík, Komárek, Valko - T. Višňovský, Hujsa, Čársky - Kocák, Jarolín, Hartmann - Sklenář, Kavulič, Veselovský - Komínek, Štepanovský, Prošvic.

Milan Skokan (asistent trénera Popradu): "Po nešťastnom zápase v Mikuláši sme rozohrali toto stretnutie veľmi dobre. Chlapci sa zmobilizovali a nebyť zbytočných vylúčení, mohli sme tento zápas zvládnuť aj v lepšom prevedení. Zápas sa nám vydaril a chlapcom za predvedený výkon treba poďakovať.

Richard HUDEČEK

Sp. Nová Ves L. Mikuláš 2:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0) - po predĺžení

Súboj dvoch mužstiev z dolnej časti tabuľky bol od začiatku veľmi vyrovnaný. V 5. minúte sa do dobrej šance dostal Jetš, ale v rozhodujúcej chvíli mu puk ušiel. Na druhej strane zahodil gólovú príležitosť Pleva. V prvej časti hry mali Spišiaci dvakrát výhodu presilovej hry, ale bez gólového efektu. V závere prvej tretiny domáci pridali na dôraze a v 18. minúte po ideálnej prihrávke Laštiaka Dian pohotovo zakončil. Ten istý hráč mal o minútu na hokejke druhý gól, ale skóre sa po prvej dvadsaťminútovke už nemenilo.

Ubehlo pätnásť sekúnd druhej tretiny, keď Pleva vyrovnal na 1:1. Využite presilových hier je veľkým problémom Spišskej Novej Vsi. Trikrát v druhej časti hrali mali Spišiaci početnú prevahu, ale udrelo na druhej strane. Liptáci sa veľmi ľahko dostali v 46. minúte do útočného pásma domácich a Bača rutinérsky zakončil 1:2.

Do poslednej časti hry nastúpili domáci ako vymenení. Viac bojovali, vypracovali si dobré gólové príležitosti, ale Dian a Saluga gólmana hostí Laca neprekonali, navyše Spišiaci opäť nevyužili štvorminútovú presilovku. Keď sa zdalo, že aj tento zápas Spišská Nová Ves prehrá, 37 sekúnd pred koncom miláčik domácich tribún Filip vyrovnal.

V predĺžení už gól nepadol, a tak domáci si konečne od 11. októbra (remizovali s Trenčínom 4:4) pripísali do tabuľky bod.

Góly: 18. M. Dian, 60. Filip - 21. Pleva, 36. Bača. Vylúčení: 1:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Chromčík, Mészáros, 1500 divákov. SP. NOVÁ VES: Sopko Sadiki, Bambúch, Hrubý, Žec, Turan, Kožík, Zajac, Čuj Jetš, Filip, Mravec Dian, Laštiak, Tarkovacs Hopkovič, Saluga, Kostelňák Galovič, Fábry, Korheľ. L. MIKULÁŠ: Laco Smerčiak, Lištiak, Bača, Droppa, Urban, Fatyka Bartanus, Pleva, Šebo Školiak, Trochta, Huna Sakáč, Miklík, Krátky Kohút, Milec.

Vladimír Klinga (tréner Spišskej Novej Vsi): "Chlapci splnili to, čo sme si pred stretnutím povedali. Išli na doraz a verili sme, že zvrátime nepriaznivý stav. Za stavu 1:0 opäť po hrubých chybách znova sme súpera dvomi gólmi postavili na nohy. Remíza je zaslúžená a z celkového pohľadu, bod sme dnes stratili."

Jozef PETRUŠKA

Slovan - Trenčín 4:3 (2:0, 0:1, 2:2), góly: 6. Javín, 13., 46. Junas, 59. Lipiansky - 24. Heš, 43., 45. Melicherík. Žilina - Zvolen 3:4 (1:0, 1:4 , 1:0), góly: 3. Beran, 34. R. Rehák, 50. Šafárik - 25. Jánoš, 30. Šechný, 31. Pukalovič, 35. Jánoš.