Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Rozhodujúci náskok si Delta V.O.D.S. nahonobila už v úvode

Košice - Prvá basketbalová liga žien pokračovala po reprezentačnej prestávke počas víkendu stretnutiami 8. kola. Oba košické kolektívy sa predstavili

na domácej palubovke.

CBK Cassovia Košice - SCP Ružomberok 78:92 (17:19, 43:43, 58:78)

Cassovia: Krasnočková 17, Vacková 14, Jurčenková 12, Timková 10, Šoltísová a Markotánová po 8, Imbergerová 6, Čižmárová 2, Karnayová 1. Najviac bodov SCP: Veselová 29, Lásková 20, Pavlíčková 19, TH: 23/18 - 27/18, trojky: 4 - 6, rozhodovali: T. Lukáč a

Luxová, 300 divákov. Štvrtiny: 17:19, 26:24, 15:35, 20:14.

Ružomberčanky pricestovali iba s ôsmimi hráčkami bez Kováčovej, ktorá si hľadá zahraničné angažmán, keďže SCP má voči nej pozdĺžnosti. Napriek tomu v 4. minúte viedli 11:4, ale mladý domáci kolektív nechal rešpekt v kabíne a nebojácne vzdoroval favoritovi. Po Vackovej trestných hodoch už domáce viedli 15:14. Na hru Cassovie sa konečne dalo pozerať, jej hráčky príkladne bojovali a snažili sa plniť pokyny i v obrannej činnosti. Ak by boli presnejšie pri zakončení, mohli prvú štvrtinu aj vyhrať. Na začiatku druhej štvrtiny ušli Ružomberčanky na 20:27, ale potom sa na ihrisku dlhé minúty trápili, a tak v 18. minúte už znovu bolo 34:35. Pred prestávkou padla Imbergerovej druhá trojka a mladučká ligová debutantka Čižmárová svojimi prvými bodmi v najvyššej súťaži vyrovnala na polčasových 43:43.

V tretej štvrtine však prišiel trojkový uragán Ružomberka, ktorý domáce nevedeli zastaviť. Hostky mali spoza oblúka neuveriteľne presnú mušku, takže ich náskok narástol na dvadsať bodov a bolo jasné, že žiadne prekvapenie sa v Košiciach konať nebude. V záverečnej desaťminútovke Cassovia náskok majsteriek už len znížila, ale za nebojácny herný prejav si domáce hráčky zaslúžia naozaj pochvalu.

Vladimír Karnay (tréner Cassovie): "Som veľmi spokojný s herným prejavom, veď až na jednu štvrtinu sme s majsterkami držali krok."

Natália Hejková (trénerka Ružomberka): "Káder som mala pokope pre reprezentačné povinnosti až ráno, v ďalších zápasoch budeme silnejší. Čo sa týka Kováčovej, som optimistkou a verím, že sa do družstva ešte vráti."

Delta V.O.D.S. Košice - UMB Banská Bystrica 76:66 (23:4, 41:25, 63:49)

Košičanky nastúpovali na zápas bez zranených pivotiek Škvarekovej a Viery Libičovej, takže sa čakalo, že silné UMB ich poriadne potrápi. V úvode bol však pravdou presný opak a domáce prekvapujúco striaľali súperkám jeden kôš za druhým. Bystričanky akoby ešte boli v autobuse, pretože pôsobili neprítomným dojmom. V 5. minúte bol stav 12:0, až potom hosťujúci kolektív konečne trafil do koša. Za prvú štvrtinu sa mu to však podarilo už len raz, a tak východniarky ju vyhrali 21:4. Až potom začalo hrať UMB basketbal, no domáce si náskok držali.

Po zmene strán Bystričanky začali nepríjemne sťahovať, v 23. minúte viedla Delta už len o osem bodov. V tých momentoch ťahala bystrickú loď svojimi bodmi nedôrazne bránená Kameníková. Na viac sa však domáce svojim protivníčkam priblížiť nedovolili. Hostky sa ešte pokúsili zvrátiť stretnutie a dvoma trojkami v 34. minúte znížili na 75:65. Vzápätí však kontrovala spoza oblúka Maksimenková a domáce už svoj náskok v závere kontrolovali.

Delta V.O.D.S.: Nagyová 21, Garčárová 15, Kažimírová 13, I. Jalčová 12, Šodová 8, Maksimenková 5, Lešková 2. Najviac bodov UMB: Kameníková 21, Danihlíková 13, Belanská 8, TH: 27/21 - 12/7, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Gabara a Obmaščík, 900 divákov. Štvrtiny: 23:4, 18:21, 22:24, 13:17.

Ján Krajňák (tréner Delta V.O.D.S.): "Nepredpokladali sme, že po prvej štvrtine budeme vyhrávať o 19 bodov. Hráčky ma pozitívne prekvapili, i keď druhý polčas už nebol zďaleka taký dobrý."

Boris Žbirka (tréner UMB): "Ťažko to hodnotiť, absolútne bez obrany, bez iskry. Toto nie je profesionálny prístup."

AGM Banská Bystrica - Istrobanka LS UK Bratislava 53:76

(9:23, 24:39, 47:50), najviac bodov: Zemanová 17, Petríková 12, Magerčiaková 6 - L. Borčinová 18, S. Borčinová 15, Kozáčiková 10.