Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Košičania suverénne kraľovali na žilinskom ľade

Košice - Hokejová ST extraliga mala včera na programe zápasy 32. kola.Žilina - Košice 0:7 (0:2, 0:1, 0:4) Diváci si nestihli ani poriadne

Košice - Hokejová ST extraliga mala včera na programe zápasy 32. kola.

Žilina - Košice 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)

Diváci si nestihli ani poriadne posadať, keď v 18. s rozvlnil po prvý raz žilinskú sieť Kroták. O dve minúty už mohlo byť 2:0, ale Vantroba úplne sám nastrelil len Vojtekove pravé plece. Čo sa nepodarilo jemu, dokončil v 10. min Sabol, keď zvýšil na 2:0 pre Košice. V úvode druhej tretiny mohli Košičania vyhrávať už 3:0, ale Drotárovu umiestenú strelu Vojtek v bráne Žiliny vyrazil vedľa brány. Na opačnej strane v 29. min korčuľoval na Šimonoviča osamotený Lažo po peknej prihrávke od Kusovského cez celé ihrisko, ale chýbali milimetre, aby prekonal košického gólmana. Prišlo na rad povestné nedáš-dostaneš, keď z protiútoku košický Sabol vymietol Vojtekovi pavučinu v ľavom hornom rohu, čím ho aj následne vyhnal z brány a v 30. min ho nahradil Marko. Výmenou brankára akoby vlial nové sily do hráčov Žiliny, keď v 38. min už diváci zdvíhali ruky nad hlavy po akcii Michala Berana, keď puk tancoval na bránkovej čiare Košíc. Gól však z toho nebol a do 3. tretiny nastupovali domáci s trojgólovým mankom. V poslednej časti hry už hostia z Košíc potvrdili aj gólovo svoju technickú nadvládu v tomto stretnutí a po pekných štyroch góloch stanovili na konečných 0:7 vo svoj prospech.

Góly: 1. a 44. Kroták, 10. a 30. Sabol, 47. Holečko, 48. Škovira, 56. Kristián. Rozhodovali: J. Konc - Siváň, Mášik, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, zmeny: 30. Marko za Vojteka - 50. nastúpili Frühauf, Kristián, Troliga, 1650 divákov. Žilina: Vojtek - Kusovský, Škorvánek, J. Lukáč, Róbert Procházka, Harant, Pozník - Šafárik, Beran, R. Rehák - Straka, Krajčí, Čacho - Lažo, Hreus, Gálik. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, K. Kováč.

(tasr)

Sp. Nová Ves - Trenčín 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

To čo sa dialo v prvej tretine na Spiši ešte domáci diváci nevideli. Rekordne rýchly prvý gól Spišskej Novej Vsi strelil v 43 sekunde Jetš a ten istý hráč v 5. minúte po druhýkrát prekonal gólmana hostí Halu a vyhnal ho z brány. V 6. a 7. minúte dvakrát vyskúšal pozornosť Murína dobre hrajúci Laštiak. Na druhej strane mal dobrú príležitosť Sivák. V závere prvej tretine Trenčania pritlačili Spišiakov pred ich bránu, ale v tej stál pozorný Sopko. Kvalitný hokej sa hral aj v druhej časti hry. Najprv po góle volali príležitostí Jetša a Diana, ale v 31. minúte po prihrávke Zlochu Sejejs tvrdou strelou znížil na rozdiel jedného gólu. V 37. minúte už bolo vyrovnané, keď pohotovo zakončil Kováčik.

V tretej tretine hrali domáci vo svižnom tempe, ale hostia ukázali, prečo im v tabuľke patrí prvé miesto. V 47. minúte po chybe domácej obrany Kukumberg mieril do žrďky, ale o minút neskôr už tvrdou strelou po ľade Zlocha nedal Sopkovi šancu a Trenčania viedli 3:2.

Poistiť víťazstvo mohli vojaci v 45. minúte Kováčik zoči - voči domácemu brankárovi nedal a následná dorážka Barinku tesne minula bránu. Ďalšiu príležitosť na skórovanie mal v 58. minúte Hanzal. Vyrovnanie už nepriniesla ani 110 sekundová power play Spišskej Novej Vsi. Mikulášske prekvapenie, ktoré sa rysovalo po prvej tretine sa tak nekonalo.

Góly: 1. Jetš (Mravec), 5. Jetš (Filip, Kosteľnák) - 31. Sejejs (Zlocha), 37. M. Kováčik (Kóňa, Barinka), 48. Zlocha (Starosta). Zmeny: 5. Murín za Hálu, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Ištoňa, Štec, 1500 divákov.

SP. NOVÁ VES: Sopko - Zajac, Bambúch, Hrubý, Žec, Turan, Kožík, Čuj - Jetš, Filip, Mravec - Dian, Laštiak, Tarkovacs - Hopkovič, Saluga, Kostelňák. TRENČÍN: Hála - Heš, Janík, Starosta, Sejejs, Srnka, Gábriš, Viazanica, Galvas - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, Kmeč, Kováčik - Kristín, Koložvary, Sivák - Melicherík, Kóňa, Melichárek.

Vladimír Klinga (tréner Spišskej Novej Vsi): "Prehrať s vedúcim mužstvom tabuľky o jeden gól nie je hanbou. Dnešný zápas sme mali veľmi dobre rozohraný, ale od polovičku zápasu sa začala prejavovať herná kvalita hostí. Tá sa prejavila hlavne pri treťom góle. Chlapcom chcem poďakovať za bojovný a oduševnený výkon."

Jozef PETRUŠKA

Poprad - Slovan 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)

Poprad - Úvod stretnutia vyšiel lepšie hostiteľom a Verčík už v 4. min. strelou od modrej prestrelil Rybára. Vzápätí unikol na druhej strane v oslabení Rataj, ale Drvár brilantne zasiahol. V 18. min. mali hostia ideálnu príležitosť vyrovnať, ale nedokázali využiť ani 56 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Aj v druhej tretine sa hral obojstranne rýchly hokej a bolo sa na čo pozerať. V 24. min. sa hostia tešili z vyrovnávajúceho gólu, ktorý po dorážke zaznamenal počas presilovky Lipiansky. O dve minúty neskôr sa prezentoval pohotovou delovkou bez prípravy Cíger, ale domácim pomohla konštrukcia brány. Na druhej strane hýril aktivitou Kollár a v 32. min. potom ako obišiel hosťujúcu bránu brilantne skóroval. Zvýšiť vedenie Popradčanov mohol R. Tomas, ale po samostatnom nájazde trafil iba presne do lapačky hosťujúceho gólmana. V závere druhej časti hrali početnú výhodu o dvoch hráčov policajti a Palovčík pohotovo doklepol puk do siete hostí. Tretia tretina zastihla domácich vo veľmi zlom svetle. V 44. min. prekĺzol puk pomedzi betóny brankára Drvára a o štyri minúty neskôr, po nedôraznom bránení domácich zadákov Expopradčan Junas druhým gólom vyrovnal. Šesť minút pred koncom po ďalšej chybnej rozohrávke domáceho kolektívu dostal belasých po prvýkrát do vedenia v zápase, ďalší Expopradčan Rataj. Záverečný platonický tlak Podtatrancov už vyrovnanie nepriniesol a keďže sa neujala ani Kollárova sľubná príležitosť, odniesli si hostia spod Tatier plný bodový zisk.

Góly: 4. Verčík, 32. Kollár, 38. Palovčík - 44. a 48. Junas, 24. Lipianský, 54. Rataj, vylúčení 4:6, Hvíla (PP) 10 min., Jendek (Slovan) 10 min., presilovky 1:1, pred 1 882 divákmi rozhodovali Beniač - Mi. Halecký, Miľovčík. Poprad: Drvár - M. Turan, Rusnák (50. Barto), R. Gavalier, Jurčo, Kolba, M. Tomas - P. Segľa, Palovčík, Paukovček - Hvila, Kollár, R. Tomas - Misál, Štefanka, Valigura - Jurínyi, Petričko, Verčík. Slovan: Rybár - Vlk, Jendek, Seman, Javín, Šafařík, Sloboda, Mihálik - Kapuš, Halaj, Pavličko - Rataj, Lipianský, Junas - Kuľha, Cíger, Macho - Hudec, Mrena, Sýkora.

Ján Šterbák (tréner Popradu): "Prvé dve tretiny sme hrali dobre, v pohybe a nasadení. Do týchto chvíľ bola hra z oboch strán na výbornej úrovni. V tretej tretine sme však nepochopiteľne poľavili, dopustili sa množstva individuálnych chýb a to nakoniec rozhodlo."

Richar HUDEČEK

Zvolen - L. Mikuláš 9:1 (1:0, 5:0, 3:1), góly: 19. Klouda, 29. Weissmann, 34. Jánoš, 35. a 39.

Igor Majeský, 40. Paciga, 45. Škuta, 50. Kořínek, 51. Jánoš - 54. Sakáč. Martin - Skalica 4:0 (0:0, 2:0, 2:0), góly: 24. J. Krišák, 39. Šimurda, 47. Pokrivčák, 56. R. Paľov.