Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Košickým kolektívom sa nedarilo, Poprad je už tretí

Poprad V piatok podvečer predohrávali deviate kolo najvyššej ženskej basketbalovej súťaže východoslovenským derby medzi nováčikom z Popradu a

košickou Cassoviou.

ŽBK Dove Poprad - Cassovia Košice 77:56 (46:27)

Vedenia v zápase sa síce ujali hosťujúce hráčky po trojke Timkovej, ale potom začali na palubovke úradovať domáce dievčatá. Náskok súpera rýchlo zmazali a postupne ho natiahli už po prvej desaťminútovke na 13 bodov. Strelecky sa darilo predovšetkým Kloudovej, ktorá ťažila z výborných prihrávok skúsenej Kuklovej, ktorú Košičanky často zdvojovali, či dokonca bránili i troma hráčkami. V druhej štvrtine sa obraz hry výraznejšie nezmenil a Popradčanky naďalej udávali tón stretnutia. Už do prestávky natiahli svoje vedenie takmer na 20 bodov (46:27), a tak mohla po zmene strán postupne poslať na palubovku domáca trénerka všetky dievčatá z lavičky. Súper sa napriek tomu na výraznejší odpor nezmohol a zaujali iba ďalšie tri trojky najlepšej hráčky Košíc Timkovej a jej úctyhodných 24 bodov. V závere už Podtatranky hravo kontrolovali vývoj skóre a po dobrom kolektívnom výkone si do tabuľky po zaslúženom víťazstve pripísali ďalšie cenné dva body.

Najviac bodov: Kloudová 20, Kuklová 15, Kupčíková 12 Timková (4 trojky) 24, Šoltísová 12, Markotánová 6, TH: 12/10 16/12, fauly: 20 15, trojky: 1 4, rozhodovali: Hlinka, Pipiška, 200 divákov, štvrtiny: 27:14, 19:13, 17:14, 14:15.

Gabriela Husárová (trénerka Popradu): "Dievčatá podali v tomto zápase veľmi dobrý výkon a už v prvej štvrtine, najmä vďaka výbornej obrane, si vypracovali rozhodujúci náskok. Košičanky toho na ihrisku príliš veľa neukázali a okrem Timkovej, ktorej sme poskytli dostatok priestoru, sa ostatné hráčky nedokázali takmer vôbec presadiť. Súper sa zameral najmä na ubránenie Kuklovej, ale tá vytvárala svojím spoluhráčkam výhodné strelecké pozície, z čoho ťažila predovšetkým Kloudová. Veľmi dobre sme zahrali v obrane, kde súper, naopak, pôsobil slabším dojmom. V zápase sme stratili málo lôpt a vychádzali nám aj rýchle protiútoky. Teší ma, že sme v druhom polčase mohli dať príležitosť všetkým hráčkam, ktoré sme mali k dispozícii."

Tréner Cassovie Vladimír Karnay nešetril po hladkej prehre kritikou na margo výkonu svojho tímu. "V prvom polčase sme pôsobili na ihrisku doslova trápnym dojmom. Až na Timkovú a sčasti Šoltísovú sme predvádzali hrôzostrašné veci. Hrali sme bez obrany, nasadenia, dôrazu a agresivity, proste bez akejkoľvej basketbalovej činnosti." Cassovia teda ani zďaleka nenadviazala na solídny z posledného stretnutia proti Ružomberku. "Myslím si, že odhodlanie zabojovať sme mali, ale nohy hráčkam na palubovke absolútne nelietali. Najmä mladé hráčky Jurčenková, Vacková, Krasnočková mali absolútny výbuch. Ťažko komentovať pohyb po ihrisku niekoho, kto nehrá basketbal," komentoval Vladimír Karnay.

Slovan Jopa Bratislava - Delta V.O.D.S. Košice 90:77 (31:15, 60:33, 73:52)

Slovanistky o svojom víťazstve rozhodli prakticky už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali rozdielom 16 bodov. Košický tím sa už do zápasu vrátiť nedokázal a poľahky sa nechal Bratislavčankami poraziť. Spoza oblúka znovu úradovala domáca Borovičková, ktorá zaznamenala päť trojok. "Odohrali sme ďalší katastrofálny prvý polčas, slovanistky by dali kôš aj zo šatne. Dostali sme v ňom 60 bodov, čo je za dvadsať minút abnormálne množstvo. Hrali sme veľmi zle v obrane a každý útok súpera sa skončil košom. Po polčase bolo prakticky rozhodnuté, takže po zmene strán už nehrala Škvareková, ktorú sme šetrili na ďalšie zápasy. Nehrala ani Garčárová. V druhom polčase sme mali už lepšiu fazónu, ale to sa už viac-menej iba dohrávalo," nemohol hráčky pochváliť generálny manažér Delta V.O.D.S. Daniel Jendrichovský.

Najviac bodov: Borovičková 22, Kozmonová 16, Paulovičová 15 - Nagyová 15, Šodová a Švareková po 13. TH: 17/12 - 33/24, fauly: 28 - 17, trojky: 8 - 1, rozhodovali: Kuzmiak a Gabara, 100 divákov.

Ďalšie výsledky: UMB Banská Bystrica - AGM Banská Bystrica 81:51 (25:15,51:30, 62:41), najviac bodov: Kameníková 19, Belanská 13, Zimová a Gáborová po 12 - Magerčiaková 19, Petríková 12, Chlebovcová a Zemanová po 6. Stretnutie Istrobanka - Ružomberok (49:95) predohrali už v utorok.