Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

V šlágri vedúcich tímov jasný úspech vojakov, východniari bez iskry

(1:0, 3:1, 1:0)Trenčín - Raketový nástup Trenčanov v súboji o čelo tabuľky priniesol už po 67 sekundách otvorenie skóre. V prvej tretine podali

(1:0, 3:1, 1:0)

Trenčín - Raketový nástup Trenčanov v súboji o čelo tabuľky priniesol už po 67 sekundách otvorenie skóre. V prvej tretine podali domáci skvelý výkon, vôbec nepustili súpera do šancí a brankár Murín mrzol. Taktická partia v druhej časti nabrala obrátky až v závere. To už Dukla, zložito sa presadzujúca proti pevnej košickej obrane, viedla o dva góly, ale v 36. min hostia znížili sporným gólom Cibuľu, keď sa puk odrazil od priestoru hornej žŕdky. Dukla však dala najlepšiu odpoveď, keď vzápätí v rozpätí 15 sekúnd zvýšila už na 4:1. Východniari výkonom sklamali, chýbala im iskra, zamerali sa iba na brejky a tie im príliš nevychádzali. Domáci zvýšili náskok nádherným Barinkovým bekhendom po sóle a zavŕšili tak svoj vynikajúci výkon, ktorým potvrdili vedúcu pozíciu v súťaži.

Góly: 2. V. Král (Barinka, M. Kováčik), 27. Galvas (Melicherík, Kmeč), 39. T. Melichárek (Melicherík), 40. Zlocha (Hanzal), 52. Barinka (Heš) - 36. Cibuľa (Ľ. Sabol), vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Čavojský, Mészároš, 6150 divákov. Trenčín: Murín - Starosta, Sejejs, Heš, Janík, Galvas, Gabriš - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, Kováčik, Král - Sivák, Kóňa, Kristín - Melichárek, Melicherík, Kmeč. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, Segľa, Nádašdi - Škovíra, Kováč, Kmiť - Ihnačák, Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, Kristián.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Začali sme veľmi zle, keď už v druhej minúte sme po hrubej chybe prehrávali. Následne sme hrali dvakrát v oslabení a domáci nás dostali pod tlak. Celú prvú tretinu sme ťahali za kratší koniec. V druhej časti sme po ďalšej hrubej chybe inkasovali druhý gól a hoci sme znížili a udržali kontakt, ďalšie dva góly počas jedinej minúty, ktoré sme dostali, rozhodli o víťazovi duelu. Na našej hre sa prejavilo, že už šesť-sedem zápasov hráme iba na tri päťky. Trenčania boli dravejší, rýchlejší a dôraznejší v osobných súbojoch a výsledok je spravodlivý."

Sp. Nová Ves - Žilina 1:6

(0:1, 1:4, 0:1)

Spišská Nová Ves Nedôstojne ukončili pôsobenie na domácom ľade v roku 2002 hokejisti Spišskej Novej Vsi. V stretnutí proti Žilinčanom sklamali na celej čiare. Hostia išli do vedenia, keď dvakrát v 7. a 22. minúte prestrelil Sopka Šafárik. Ďalšie góly Žiliny padali po šikovných kombináciách 36. a 39. minúte sa zapísal do listiny strelcov Hreus. Spišiaci dokázali konečne streliť Žiline gól až v 39. minúte, keď delovkou vymietol pravý horný rok Vojtekovej brány Filip. V tretej tretine, v ktorej padol len jeden gól v 56. minúte Prochádzka sa už stretnutie dohrávalo a po záverečnej siréne domáci fanúšikovia svoje mužstvo vypískali.

Góly: 39. Filip - 7., 22. Šafárik, 36., 39. Hreus, 29. Beran, 56. Procházka. Rozhodovali: D. Konc - Civáň, Rakyta, vylúčení: 6:7, navyše: Kožík 2+10 - Kompiš 2+10, Straka 2+10, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, striedania: 36. Mišut za Sopka - 2. Vojtek za Marka, 1300 divákov. SP. NOVÁ VES: Sopko - Čuj, Bambúch, Hrubý, Žec, V. Turan, Kožík, Zajac - Jetš, Filip, Mravec - Dian, Laštiak, Tarkovacs - Muránsky, Saluga, Kostelňák. ŽILINA: Vojtek - Kusovský, Procházka, J. Lukáč, Škorvánek, Harant, Kramný, Pozník - Šafárik, Beran, Rehák - Straka, Kompiš, Löffler - Lažo, Hreus, Gálik Minčák, Krajči.

Vladimír Klinga (tréner Spišskej Novej Vsi): "Neviem, či už máme na Žilinu komplex. V druhom domácom stretnutí boli hostia lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili.

J. PETRUŠKA

Ďalší výsledok: Skalica L. Mikuláš 5:0 (0:0, 3:0, 2:0), góly: 22. R. Hartmann (Jarolín), 30. Jarolín (Kocák, R. Hartmann), 35. Čársky (Veselovský), 46. R. Hartmann, 50. T. Višňovský (Bukna), vylúčení: 3:6, navyše: Šebo a Fatyka (obaja L. Mikuláš) na 10 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Chromčík, Pavlovič, 2500 divákov.