Gáboríkov 20. zásah do čierneho, Radivojevič i Nagy opäť bodovali

Sportnet|19. dec 2002 o 00:00

V ôsmich stretnutiach zámorskej NHL v noci na stredu sa predstavilo jedenásť slovenských hokejistov, štyria z nich sa presadili aj bodovo. Strelecky

uspeli Branko Radivojevič z Phoenixu, Žigmund Pálffy z Los Angeles a Marián Gáborík z Minnesoty, ktorý strelil svoj 20. gól v sezóne a pridal aj asistenciu. Bod za asistenciu si pripísal Ladislav Nagy z Phoenixu. Do diania v NHL sa v súboji Kings s bluesmanmi vrátili dvaja Slováci. Domáci Ľubomír Višňovský ukončil deväťzápasovú maródku s boľavým chrbtom a hosťujúci Pavol Demitra sa rozhodol nastúpiť po štyroch vynechaných zápasoch pre ovčie kiahne. Ani jeden z navrátilcov sa však bodovo nepresadil. Višňovskému spoluhráčovi Žigmundovi Pálffymu sa podarilo streliť svoj 11. gól v sezóne, ústrednou postavou večera bol však domáci Eric Belanger s premiérovým hetrikom v NHL. Pálffy skóroval počas vylúčenia hviezdy hostí Keitha Tkachuka, ktorý si najskôr odsedel štyri minúty za úder hokejkou do tváre Dmitrija Juškieviča neskôr dostal i osobný trest. Kliatbu v súbojoch s Edmontonom prelomili hráči Minnesoty až v 13. vzájomnom meraní síl a až po predĺžení. Slovenský útočník domácich Marián Gáborík k veľkému víťazstvu nad divíznym rivalom prispel 20. gólom v ročníku, no po zápase chválil predovšetkým svojho spoluhráča Richarda Parka, strelca vyrovnávajúceho i víťazného gólu. "Náš výkon poznačila chrípka, ale Richard bol naozaj skvelý. Mal som pocit, že na ľade bol úplne všade," zložil poklonu rodákovi z kórejského Soulu Gáborík. Ďalší Slovák Ľubomír Sekeráš zostal mimo hry práve s príznakmi chrípky.

Slovenský útočník Richard Zedník bol síce najčastejším strelcom Canadiens so štyrmi pokusmi, no zároveň aj bol na ľade pri všetkých góloch hostí, za čo zinkasoval tri mínusky. Habs okrem prehry utrpeli aj stratu pravé krídla Olega Petrova, ktorý si zranil koleno. Sharks zvíťazili už v piatom z posledných siedmich zápasov.

Sumár výsledkov: NY ISLANDERS - DETROIT 2:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0), góly: 1. Martínek, 17. Blake - 31. Larionov, 47. Robitaille. Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. CHICAGO - VANCOUVER 3:2 (0:1, 2:0, 1:1), 23. Bell, 25. Berezin, 60. Calder - 15. Cooke, 55. Bertuzzi. Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. MONTREAL - SAN JOSE 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), 46. Gilmour - 1. Rathje, 35. Marleau, 54. Selänne. Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. PHOENIX - PITTSBURGH 5:2 (2:2, 0:0, 3:0), 5. Amonte, 14. RADIVOJEVIČ, 41. Abid, 54. Johnson (NAGY), 58. Abid - 10. Nieminen, 16. Pushor. Vylúčení: 4:6 na 2 min, Nazarov (PHO) a McKenna (PIT) na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. LOS ANGELES - ST. LOUIS 6:2 (1:1, 3:0, 2:1), 16. Modrý, 21. Belanger, 27. Smolinski, 38. Belanger, 54. PÁLFFY, 58. Belanger - 18. Tkachuk, 45. Mellanby. Vylúčení: 8:9 na 2 min, Laperriere, Norton (LA), Jackman, Low na 5 min, Tkachuk (STL) na 10 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 1:0. NASHVILLE - CALGARY 0:3 (0:1, 0:2, 0:0), 2. Begin (Clark, Yelle), 26. Gelinas (Nichol), 26. Conroy (Kohn, Gelinas). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. MINNESOTA - EDMONTON 4:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0), 29. Wanvig, 49. GÁBORÍK, 53. Park (GÁBORÍK), 65. Park - 5. York, 20. York, 44. Comrie. Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. PHILADELPHIA - DALLAS 2:2 po predĺžení (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0), 52. Primeau, 53. Recchi - 1. Modano, 11. Arnott. Vylúčení: 4:10 na 2 min, Roenick, Fedoruk (PHI) a Downey (DAL) na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Domov»Sportnet na východe»Gáboríkov 20. zásah do čierneho, Radivojevič i Nagy opäť bodovali