Schuster podpísal v tomto roku 177 zákonov, 32 vrátil a osem nepodpísal
Prezident SR Rudolf Schuster podpísal v tomto roku 177 zákonov, 32 legislatívnych noriem vrátil parlamentu na opätovné prerokovanie a osem zákonov
TASR
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
nepodpísal. Vymenoval 19 členov vlád, troch vyšších štátnych funkcionárov, troch členov Súdnej rady, 34 sudcov, piatich rektorov vysokých škôl, 113 vysokoškolských profesorov a udelil 54 štátnych vyznamenaní, konštatuje sa vo včerajšom vyhlásení.
Sociálnej a finančnej oblasti, občianskoprávnych vzťahov a štátnej správy sa týkalo 3394 listov, ktoré občania v odchádzajúcom roku adresovali prezidentovi. Podľa mediálneho odboru Kancelárie prezidenta občania sa v mnohých prípadoch s hlavou štátu iba podelili s vlastnými názormi. Schuster odpovedal na 2947 listov, 4000 listov odoslal poslancom Národnej rady SR, predstaviteľom vlády a významným reprezentantom ekonomického, kultúrneho a spoločenského života.
Vo svojom sídle prezident privítal 650 hostí z domácej politickej, ekonomickej a spoločenskej oblasti. Absolvoval 23 výjazdov do slovenských miest a obcí. Prezident absolvoval osem zahraničných oficiálnych návštev. K najvýznamnejším patrili prijatie u hlavy Spojených štátov amerických Georgea Busha a u pápeža Jána Pavla II., konštatuje sa vo včerajšom vyhlásení.
Schusterovo pozvanie na oficiálnu návštevu Slovenska prijalo 14 hláv štátov, švédsky a španielsky kráľ, monacký princ a prezidenti 11 krajín, a to Talianska, Grécka, Turecka, Poľska, Maďarska, Bulharska, Macedónska, Švajčiarska, Brazílie, Libanonu a Indonézie. Na pôde Slovenskej republiky privítal takisto 47 predstaviteľov cudzích krajín a zástupcov významných medzinárodných organizácií. Boli medzi nimi ôsmi predsedovia vlády, štyria podpredsedovia vlády, dvaja predsedovia parlamentu, 13 ministri, ôsmi predstavitelia a generáli NATO, ako aj štyria poslanci Európskeho parlamentu. K významným patrili stretnutia s komisárom Európskej komisie Günterom Verheugenom, generálnym tajomníkom Rady Európy Walterom Schwimmerom, predsedom Európskeho parlamentu Patom Coxom, generálnym tajomníkom FAO a generálnym tajomníkom UNESCO. V odchádzajúcom roku po prvý raz prezident navštívil Luxemburské veľkovojvodstvo. K významným zo 16 pracovných návštev zaradil rokovanie s generálnym tajomníkom Severoatlantickej aliancie Georgeom Robertsonom, decembrovú účasť na summite NATO v Prahe, konferenciu zástupcov frankofónnych krajín v Bejrúte. Stretnutie stredoeurópskych prezidentov v Slovinsku a rokovanie s prezidentom Ruskej federácie Vladimírom Putinom patria k dôležitým pracovným aktivitám hlavy štátu v zahraničnej oblasti. Vysoko hodnotí aj jednu z troch návštev Spolkovej republiky Nemecko, kde sa stretol s Helmutom Kohlom a Michailom Gorbačovom.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.