MS hráčov do 20 rokov - Kanaďania a Rusi nezaváhali

Sportnet|31. dec 2002 o 00:00

V nedeľňajších súbojochsvetového šampionátu hokejistov do 20 rokov potvrdili úlohu favoritov Kanada a Rusko. Domáca reprezentácia krajiny

V nedeľňajších súbojoch

svetového šampionátu hokejistov do 20 rokov potvrdili úlohu favoritov Kanada a Rusko. Domáca reprezentácia krajiny javorových listov zdolala v B-skupine v Halifaxe Nemcov 4:1 (0:1, 3:0, 1:0). O triumfe Kanaďanov rozhodli dva "zlepené"

góly v 33. min druhej tretiny, keď v priebehu desiatich sekúnd otočili stav z 0:1 na 2:1. V druhom stretnutí nedeľňajšieho programu si ruskí hokejisti poradili v A-skupine v Sydney s Bieloruskom 5:1 (2:0, 2:1, 1:0). Rusi si už v I. tretine vypracovali dvojgólový náskok, na začiatku druhej časti síce dovolili súperovi znížiť, ale potom už opäť s prehľadom kontrolovali vývoj duelu. Reprezentanti Kanady i Ruska majú po troch zápasoch na konte

podľa predpokladov plný počet 6 bodov a postup do

štvrťfinále vo vrecku.

A-skupina (Sydney): Bielorusko - Rusko 1:5 (0:2, 1:2, 0:1), góly: 21. Kascicyn - 3. Kaigorodov, 8. Perežogin, 22. Grigorenko, 33. Taratuchin, 46. Polušin.

Tabuľka A-skupiny:

1. Rusko330014:26

2. Slovensko210111:52

3. Švajčiarsko21015:52

4. USA21014:62

5. Bielorusko30034:200

Slovensko sa so Švajčiarskom stretlo v noci z pondelka na utorok.

B-skupina (Halifax): Nemecko - Kanada 1:4 (1:0, 0:3, 0:1), góly: 10. Danner - 33. Parenteau, 33. Upshall, 40. Colaiacovo, 51. McClement.