Papugovci vybehali s buzolou dvoch vianočných kaprov

Sportnet|31. dec 2002 o 00:00

Košice - Úvodné podujatie Košicko-kysackej zimnej ligy v orientačnom behu pod názvom "Vianočný kapor" usporiadali za mrazivého počasia členovia

oddielu Akademik TU Košice. Uvedený názov nebol len symbolický, pretože traja vyžrebovaní šťastlivci zo 47 štartujúcich pretekárov odišli so živým vianočným kaprom. Šťastie sa usmialo na veterána Františka Papugu a jeho 12-ročného syna Miroslava z Kysaku a tretieho šupináča vyhrala 10-ročná Veronika Koľveková (UVL Košice).

Štedrej tombole predchádzali tuhé zápolenia v trinástich kategóriách. Na najdlhšej 4 km dlhej trati vzdušnou čiarou parkových orientačných pretekov v kategórii mužov od 19 rokov dominovali pretekári ATU Košice, ktorí obsadili priečky na stupňoch víťazov takto: 1. Tomáš Drenčák, 2. Marek Križan, 3. Juraj Hammer. Na rovnakej trati žien si najlepšie počínali Janky, keď pretekárky s týmto krstným menom skončili v poradí: 1. Macinská (ŠŠK Union Košice), 2. Slámová (ATU Košice), 3. Šmelíková (Rapid Bratislava). Vo vyrovnanom súboji veteránov od 35 rokov zvíťazil František Papuga (Kysak) pred Petrom Slámom (ATU Košice) a tretí skončil Jaroslav Kollár (Kysak). Medzi päťdesiatnikmi vyhral Wilfried Sleziak pred Štefanom Kollárom (obaja Dargov Košice) a tretí skončil Igor Roháč (UVL Košice). V najstaršej veteránskej kategórii od 70 rokov úspešne absolvoval svoju trať 76-ročný Ladislav Oľhava (ATU Košice). Veteránsku kategóriu žien od 35 rokov vyhrala Elena Papugová z Kysaku.

V mládežníckych kategóriách zvíťazili: M-10: Dominik Semančík (Kysak), W-10: Ivana Ďurčová (ATU Košice), M-12: Tomáš Sokol (Kysak), W-12: Simona Ďurčová (ATU Košice), M-14: Jaroslav Drenčák (ATU Košice), W-14: Mária Kršiaková (ŠŠK Union Košice), M-18: Ondrej Kvaka (Kysak).