Minulý piatok sa počas lyžovačky na Štrbskom Plese rozhodol, že nebude čakať ako ostatní smrteľníci v rade na vlek. Po zlyžovaní svahu sa pomedzi poctivo čakajúcich ľudí ku vleku prebíjal silou. Dav vraj rozrážal rukami. Poľského turistu sotil tak, že skončil v ochrannom plote.
M. Černák mal však smolu. Jeho arogantné správanie si všimol samotný premiér Mikuláš Dzurinda, ktorý v tom čase lyžoval na svahu Interski. Pri čine ho videli aj dvaja premiérovi ochrankári a jeden z dvoch pracovníkov Tatranskej horskej služby (THS), ktorí predsedu vlády sprevádzali. Podľa slov šéfa THS Jána Kostku, M. Dzurindu sprevádzali Jozef Janiga a Tomáš Petrík. J. Janiga pre náš denník uviedol, že v čase incidentu s premiérom nebol, takže nič nevidel. T. Petrík odmietol uviesť podrobnosti. Odbil nás slovami: "Senzácie si hľadajte niekde inde. Zbohom," povedal a zložil telefón.
O incidente nič nevedel ani technický riaditeľ spoločnosti 1. tatranská, ktorá prevádzkuje vleky na Štrbskom Plese Ján Gavalier. "O ničom takom som nepočul. Neviem, že by sa niečo také bolo stalo," konštatoval.
Premiér ešte v deň incidentu podal vo vládnej vile Kamzík v Starom Smokovci na M. Černáka trestné oznámenie. Na druhý deň poobede vzniesol vyšetrovateľ Okresného úradu justičnej polície v Poprade voči bývalému bossovi podsvetia obvinenie pre trestný čin výtržníctva. Zo vznesením obvinenia však dozorujúci okresný prokurátor nesúhlasil a to aj napriek svedeckým výpovediam dvoch ochrankárov, poškodených poľských turistov a pracovníka THS. Prečo sa tak stalo nám na Okresnej prokuratúre v Poprade odmietli prezradiť.
M. Černák zmizol nevedno kam. Je po ňom vyhlásené celoštátne pátranie.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.