Korzár logo Korzár
Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Nechal si motorovou pílou odrezať nohu, aby zinkasoval milión z poistky, lenže vykrvácal a zomrel

Darwinovými cenami pomenovanými na počesť otca evolúcie Charlesa Darwina si každoročne uctievame pamiatku tých, ktorí skvalitňujú náš genofond tým,

že z neho odstránia sami seba dosť nezmyselným spôsobom. Ponúkame vám niektoré tohtoročné nominácie.

Odrež mi nohu motorovou pílou

Január 2002, Taliansko Násilný útok na nevinného muža? Andreasa, 23-ročného bývalého vyhadzovača z Talianska, našli ležať v kaluži krvi blízko vidieckej cesty. Polícia ho spočiatku mylne považovala za obeť sadistického zmrzačenia. Jeho ľavá noha bola motorovou reťazovou pílou takmer oddelená od tela. Posledným, čo urobil, bol jeho núdzový telefonát operátorom, tí však počuli len smrteľné chrčanie. Kým dorazila pomoc, veľmi silným krvácaním stratilo jeho telo všetku krv. Smutná nepríjemná zhoda okolností? Nie tak celkom.

Neuveriteľná pravda bola omnoho čudnejšia. Andreas zosnoval so svojím bratrancom plán, ako podvodom dostať z poisťovne peniaze. Dvadsaťdeväťročný komplic priznal, že on bol tým útočníkom, ktorý atakoval a nechtiac zabil mladšieho muža pri vzájomne naplánovanom podfuku voči poisťovni, ktorý sa vymkol spod kontroly. Andreas presvedčil svojho bratranca, aby mu odrezal ľavú nohu reťazovou motorovou pílou, aby potom zožali takmer milión dolárov z mnohých poistiek. Všetko, čo mienili dosiahnuť, bola trvalá invalidita. Andreas sa spoliehal na svoju prefíkanosť a znalosť poskytnutia prvej pomoci, aby prežil incident s motorovou pílou. Útok sa odohral blízko priľahlej dediny. Bratranec pílil Andreasovi nohu pod kolenom, no prerezal mu hlavnú tepnu príliš skoro na to, aby prežil. Posádka záchranky dorazila, ale Andreasa už našla mŕtveho, jeho bratranec ušiel a ako utekal smerom od mesta, odhodil motorovú pílu do rieky. Teraz sa trápi v cele obvinený z úmyselného zabitia. Andreasova smrť bola klasickým príkladom osudu tých, ktorí si kúpia motorovú pílu.

Pravdivosť tohto príbehu bola potvrdená.

Rybár chytal ryby

9. január 2002, Nový Zéland Rybára zmietlo z búrlivých aucklandských pláží západného pobrežia, strhli ho do mora nárazy takmer štvormetrových vĺn po tom, čo ignoroval výstrahy pred hroziacim nebezpečenstvom. Diváci sa naňho mohli akurát tak len dívať, podmienky pre pokus zachrániť ho boli totiž príliš zlé. Jeden záchranár ho údajne videl, ako stojí a chytá ryby, keď sa mu vtom nad hlavou vynorili vlny sprevádzajúce blížiacu sa víchricu. Jeho telo objavili neďaleko skál. Nie je však prvým rybárom utopeným nedávno na pláži západného pobrežia. Iný muž sa priviazal ku skalám, aby ho voda nezmietla, ale utopil ho prichádzajúci príliv.

Pravdivosť potvrdená.

Tie tenisky musím zhodiť

8. február 2002, Pennsylvania Pri tábore pre problémovú mládež viseli z elektrického vedenia tenisky, ktoré tam pravdepodobne vyhodil niekto z tábora. Ale tie boli tŕňom v oku jednému 20-ročnému zamestnancovi. Musím ich zhodiť! Stúpol si na zdvihnutú lopatu nakladača a štuchal do tenisiek nástrojom pozostávajúcim zo štvormetrovej medenej rúry, na ktorej konci bol upevnený vreckový nôž. Odhodlaný zamestnanec už takmer ten pár topánok zhodil, keď nôž prenikol izoláciou a došlo k jeho kontaktu s elektrickým drôtom. Vyhodilo ho to z lopaty a pristál na kapote nakladača s popáleninami na rukách, chodidle a zadku. Svojim zraneniam o tri týždne podľahol. Vyzerá jeho smrť ako zrejmý následok jeho bláznivého rozhodnutia? Nie podľa jeho matky, ktorá povedala: "Nikto nevie, čo sa skutočne stalo."

Pravdivosť nepotvrdená.

Spadol na zadok

1. január 2002, Virginia (vôbec prvá Darwinova nominácia v roku 2002) Polícia vyšetruje prípad tínedžera, ktorý spadol dolu komínom osemposchodového paneláku, ale podozrieva obeť, že si za smrť môže sama. Policajný hovorca povedal: "Skupina tínedžerov sa navzájom nakrúcala videokamerou na streche domu, keď došlo k nešťastiu." Sedemnásťročný chlapec vyliezol na kovový rebrík na tehlovom komíne a spadol dolu nohami do 30-metrovej šachty okolo deviatej večer. Tím záchranárov našiel telo tínedžera na spodku šachty v kotolni budovy. Troch ďalších, ktorí boli na mieste nehody, polícia vypočúva. "Nevieme, ako sa to stalo, ale neočakávame, že budú klamať," povedal hovorca polície.

Pravdivosť nepotvrdená.

(Ne)trafil (sa)

7. marec 2002, Colorado Keď Geralda zastavila polícia pre podozrivý spôsob jazdy, rozhodol sa, že je lepšie z ukradnutého auta ujsť, než čeliť možnému väzeniu. To bol prvý z jeho dvoch po sebe idúcich duševných omylov. Geraldove aktuálne myšlienky boli neznáme, ale mohli byť takéto: "Strážnici sú len podozrievaví a iba ma chcú vystrašiť... Rozpálim ich, spotím, unavím a nazlostím tým, že ich zavediem na divokú naháňačku cez tmavé uličky a polia." Počas nasledujúcej pešej naháňačky sa Gerald snažil odradiť policajtov od jeho prenasledovania strieľaním z 9-milimetrového poloautomatického Rugera naslepo cez rameno. Toto bol druhý dôkaz jeho možného mentálneho nedostatku. "Policajti bežia za mnou. Majú pištole. Ale aj ja mám pištoľ! Majú oči vpredu na svojich hlavách, a tak vidia a môžu na mňa mieriť. Ja nemám oči vzadu na mojej hlave, a tak budem páliť divoko za seba a uvidím, čo sa stane!" Bohužiaľ, Gerald, zdá sa, bol jedným z tých, ktorí nedokážu naraz aj žuvať žuvačku, aj kráčať. Alebo aspoň nevedel utekať a súčasne pri tom aj strieľať. Pri tom, ako vypálil zo svojej zbrane cez rameno, sa Geraldovi podarilo streliť si do svojej vlastnej hlavy, čím naháňačku náhle ukončil. Spolu boli vypálené štyri strely, ale žiadna z nich policajtmi, ktorí našli Geraldovu pištoľ vedľa jeho tela. Gerald bol prevezený do miestnej nemocnice, kde skonal nasledujúci deň, čím z genofondu odstránil jednu sadu génov nedostatočných rovnako tak v rozumnom úsudku, ako aj v pohybovej koordinácii.

Pravdivosť potvrdená.

Drôt sa mu pomstil

14. február 2002, Pennsylvania Daniel a jeho kamarát trénovali svoju presnú mušku strieľaním na ciele na farmárskom poli. Ale namiesto klasických cieľov, ako sú myši, fľaše alebo vtáci, si vybrali prestížnejšieho protivníka elektrické izolátory. Účelom týchto hruškotvarých sklenených alebo plastických zariadení je držať elektrické drôty vo vzduchu. Ale po tom, čo obaja zostrelili z dvoch verejných stĺpov šesť izolátorov, roztrieskané ciele stratili svoju funkčnosť. Drôt vysokého napätia spadol na zem a Daniel, snažiac sa zabrániť požiaru, chytil prskajúci drôt do ruky a prúd ho zabil. Ľudia, nestrieľajte na elektrické izolátory.

Pravdivosť potvrdená.

Návrat na stromy mu nevyšiel

18. február 2002, Hawaii Tisícročia po tom, čo vyvíjajúce sa ľudské druhy zliezli zo stromov, 30-ročný Joshua tento proces obrátil, odstránil sa z genofondu, keď hniezdil na strome. Joshua sa stopom zviezol niekoľko míľ k ranču a tam pod rúškom tmy vyliezol na strom Koa s úmyslom ukradnúť konár vzácneho dreva. Ku cti mu slúži, že bol chytrejší než klasická kreslená postavička a nedopustil sa tej chyby, že by podpílil konár pod sebou. Nebol však dosť chytrý na to, aby nepodpílil konár priamo nad svojou hlavou. Ten ho udrel a zabil. Našli ho mŕtveho na strome, šesť metrov nad zemou.

Pravdivosť potvrdená.

Delobuchový motorovopílový masaker

Január 2002, Chorvátsko Istý Chorvát bol usmrtený pri svojom pokuse otvoriť ručný granát motorovou pílou. Chcel z neho dostať výbušninu pre svoje delobuchy na silvestrovské dozvuky.

Pravdivosť nepotvrdená.

Majiteľ pištole strieľa

4. február 2002, Nové Mexiko Traja muži sa pokúsili olúpiť iného, ktorý dal do novín inzerát, že chce predať pištoľ. Lupiči dohodli stretnutie, napadli muža, striekli naňho slzný plyn a pokúsili sa mu ukradnúť pištoľ. Prekvapenie! Ukázalo sa, že muž, ktorý chcel predať pištoľ, ju aj má. Osemnásťročný Carlos schytal guľku a zomrel ešte pred príchodom záchranky. Ešte by sa dalo pochopiť, keď sa ukáže, že muž, ktorého chcú olúpiť, má nečakane zbraň a strieľa, ale ak si lupič vyberie obeť, ktorá predáva pištoľ a potom sa jej ju snaží ukradnúť, tak potom už neexistuje žiadne ospravedlnenie na to, že je prekvapený, že obeť je ozbrojená. Ako darwinovský bonus je celkom vysoko pravdepodobná šanca, že 18-ročný chlapík sa ešte nerozmnožil...

Pravdivosť potvrdená.

Biliardová tyč

15. február 2002, Rusko Dvadsaťšesťročný muž sa pokúsil dostať sa do baru v Tomiline blízko Moskvy majúc pri sebe schovanú pištoľ. Strážnik pri vchode ho zastavil, no muž mu začal hroziť zbraňou. Strážnik mu ju však vyrazil z rúk a tá pristála na biliardovom stole. Potom strážnik poprosil hráčov biliardu, aby mu pištoľ podali. Jeden z nich, náš nominant na Darwinovu cenu, sa domnieval, že najlepším spôsobom, ako túto strážnikovu prosbu splniť, je zdvihnúť pištoľ biliardovou tyčou. Pištoľ sa však po biliardovej palici skĺzla dolu a zväčšujúca sa hrúbka tyče bola dostatočná na to, aby sa stlačila spúšť pištole a výstrel zasiahol 19-ročného muža do hrude. Ihneď skonal. Vlastník pištole sa vyjadril, že chcel vydať svoju zbraň polícii ešte v ten istý deň, a šiel do baru dodať si alkoholom odvahy.

Pravdivosť potvrdená.

Prúdový taxík

30. január 2002, Brazília Vodiči letištných taxíkov často počujú oznam: "Biela zóna je len na nastupovanie a vystupovanie cestujúcich." Ale letisko Santos Dumont v Rio de Janeiru by mohlo pridať novú frázu: "Pristávacia plocha je len na odlietanie a pristávanie lietadiel." ... "Znamenia, ktoré vám signalizujú, aby ste zastali, keď je lietadlo na pristávacej ploche, sú prakticky neviditeľné," povedal šéf miestnej taxislužby. Evidentne rovnako neviditeľný bol aj Boeing 737, pripravujúci sa na odlet, pre 64-ročného taxikára, ktorý sa po vyložení pasažiera opäť ponáhľal na pristávaciu plochu. Bol práve za prúdovým otvorom, keď Boeing spustil svoje motory, aby sa prichystal na cca 220-kilometrovú vzlietavaciu rýchlosť. Miestni leteckí experti tvrdia, že sila prúdového motoru Boeingu 737 je porovnateľná s hurikánom, ale my si myslíme, že ten prúd je ešte aj oveľa horúcejší. Taxík svišťal vzduchom do vzdialenosti 25 metrov, narazil na skaly pri zálive Guanara a vymrštil vodiča. Taxikárovým sprepitným za túto jazdu bola zlomená lebka a chrbtica. Najprv bol v kóme, ale štyri dni po nehode zomrel. Letištné úrady označili za príčinu nehody chybu taxikára.

Pravdivosť potvrdená.

"Prepadli" kamión

31. marec 2002, Bangladéš Šesť dialničných lupičov, ktorí evidentne videli príliš veľa gangsterských filmov, sa chytilo do vlastnej pasce, keď zablokovalo svojím autom o polnoci cestný obchvat. Vodič prichádzajúceho kamiónu vezúceho kravy nebol schopný včas ubrzdiť svoje ťažké vozidlo. Kamión zvalcoval prekážku, zdemoloval auto a jeho pasažierov. Piati zahynuli a šiesty bol kriticky zranený. Pri nehode prišla o život aj jedna krava.

Pravdivosť potvrdená.

Vyšiel z cviku

21. marec 2002, Kentucky Istý muž si ešte ako mladý chlapec krátil popoludnia tým, že naskakoval na idúce vlaky a po 20-30 metroch z nich zas zoskočil. Ale keď mal 20 rokov, tak medzitým už zrejme vyšiel z cviku. Keď predvádzal svoj trik kamarátom, náš hrdina sa snažil naskočiť na jeden vlak, pričom bežal popri ňom po vedľajších koľajniciach, ale nevšimol si, že súčasne sa po nich z protismeru oproti nemu blíži iný vlak. Zrazil ho a zabil.

Pravdivosť potvrdená.

Vyhral

1. január 2002, Brazília Ruská ruleta bola vždy živnou pôdou pre prirodzenú selekciu, ale muži figurujúci v tomto príbehu si zaslúžia extra úctu za svoj jedinečný prístup k tejto sebadeštruktívnej hre. Na Silvestra mali Antonio a jeho kamarát zahmlené z tradičného brazílskeho likéru "pinga", keď začali hrať ruskú ruletu so zábavnými delobuchmi. Ich verzia hry spočívala v zapálení delobuchu a jeho držaniu v ústach a kto tak vydrží najdlhšie. Ten, kto odhodí delobuch najkratšie pred detonáciou, sa stáva víťazom tohto súboja vôle. Zmyslom tejto bezohľadnosti k osobnej bezpečnosti bola len ich bláznivá odvaha. Antonio vyhral... Držal však delobuch v ústach trochu pridlho, a tak si vyslúžil chválu za odvahu na svojom pohrebe.

Pravdivosť nepotvrdená.

Ošetroval stromček

15. jún 2002, Anglicko Ošetrovateľ stromov osekával konáre z ihličnatého stromu a zhadzoval ich z neho dolu na malý oheň pod stromom, keď jeden konár dopadol tak, že aj horel, aj sa dotýkal stromu. Strom vzbĺkol a muža našli mŕtveho na zemi, ešte stále mal na sebe bezpečnostný postroj, aby zo stromu nespadol. Polícia uviedla, že neexistujú nijaké podozrivé okolnosti a ide o tragickú nehodu.

Pravdivosť potvrdená.

Odvialo mu klobúk

Začiatok roka, Kansas Dvadsaťjedenročný farmársky chlapec šiel na kombajne na obilie krížom cez pšeničné pole, aby zožal úrodu. Kombajn má obrovské rotujúce čepele, ktoré kosia pšeničné klasy. V jednom momente odvial vietor chlapcov klobúk tak, že ten dopadol v určitej vzdialenosti v smere, ktorým sa kombajn pohyboval. Mysliac si, že traktor sa nepohybuje tak rýchlo, aby bolo treba zabezpečiť jeho zastavenie alebo nemysliac vôbec zoskočil dolu a bežal pred kombajnom po svoj klobúk. Ale ten bol stále odvievaný vetrom, a tak ho muž chvíľu naháňal, až ho napokon chytil. Lenže medzitým už aj kombajn ´chytil´ jeho a jeho telo bolo nájdené rozsekané po pšeničnom poli. Miestne úrady boli konktaktované susedom, ktorý si všimol kombajn križujúci diaľnicu 96 - bez vodiča.

Pravdivosť nepotvrdená.

Hovnový šmyk

17. apríl 2002, Arizona Pojedol Rodney príliš veľa banánových šupiek? Tento obyvateľ väznice v okrese Mohave vykonal ´veľkú potrebu´ na zem svojej cely, pokĺzol sa na svojich vlastných ´výtvoroch´, udrel si pri tom hlavu o zem a umrel. A to sa hovorí, že stúpiť do... prináša šťastie. Štyridsaťdeväťročný muž bol zatknutý za nepovolený vstup na cudzí pozemok len týždeň predtým. Šerifov hovorca povedal, že "akýkoľvek podraz z našej strany je vylúčený". Zabitý vlastnými hovnami? Veď to je podraz!

Pravdivosť nepotvrdená.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 3. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 4. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 5. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 6. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 7. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 8. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 9. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 10. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 1. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 3. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 4. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 5. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 6. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 7. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 8. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 9. Môže pivo spojiť Prešov s Veľkým Šarišom?
 10. Vodného slalomára privítal doma aj jeho hlavný partner BILLA
 1. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 646
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 603
 3. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 4 046
 4. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 4 003
 5. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 917
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 658
 7. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 3 610
 8. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 434
 9. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 2 315
 10. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách? 2 230
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pohonné látky zachytávajú hasiči nornými stenami.

Pri nehode k zraneniam nedošlo.


TASR 5 h
Polícia v akcii.

Štát mali obrať o pol milióna eur.


SITA 5 h
Prevrátený autobus v Jasove.

Za všeobecné ohrozenie dostal podmienku a zákaz šoférovať.


22 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Bejrút krátko po výbuchu. Sýpka ostáva v rovnakej podobe dodnes.

Výbuch pred rokom zabil viac ako 200 ľudí. Vinníkov dodnes nepoznáme.


7 h
Ilustračné foto.

ÚVO rozdal desiatky pokút.


a 1 ďalší 8 h
Rory Sabbatini počas tlačovej konferencie v Šamoríne.

Juhoafrický rodák reprezentujúci Slovensko získal striebro.


Sportnet 8 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop