v trebišovskom okrese záveje na čas odrezali od sveta. Nepomáhali ani frézy, keď vyfrézovali aspoň jeden jazdný pruh, onedlho cestu do Černochova zavialo. Podobné to bolo aj v ďalších okresoch juhovýchodného Slovenska. Rádiá každú chvíľu hlásili, ktoré cesty sú neprejazdné, a kde sú nehody. Podvečer vo viacerých mestách vyhlásili kalamitné stavy.
Hoci cestári v Bratislave vyrazili do ulíc už o pol tretej ráno, na cestách to nebolo veľmi poznať. Meškali električky, trolejbusy mali problémy v kopcovitých častiach, cesty boli pokryté ujazdeným snehom, na križovatnách sa vytvárali ľadové korytá, popoludní nekonečné kolóny.
Na pokraji zrútenia boli železnice. Množstvo vlakov stálo pred stanicami, nemohli sa dostať k nástupištiam. Sneh zasypával výhybky, hovorca železníc o pol štvrtej popoludní vydal správu: "Nepriaznivá situácia pretrváva aj v popoludňajších hodinách. Vlaky osobnej dopravy však stále, hoci s meškaním, premávajú." Desiatky železničiarov celý deň čistili výhybky. Miestami hrozilo, že sa zastavia aj osobné vlaky, v niektorých častiach Slovenska ich pri silnom vetre na chvíľu zastaviť museli.
V Košiciach, Barci, Družstevnej pri Hornáde, Bratislave vyhlásili železničiari tretí stupeň zimnej pohotovosti, zasadali zimné pohotovostné štáby, železničné stanice boli preplnené ľuďmi, dispečeri autobusových podnikov sa báli úplného zastavenia autobusov. V Nitre vodiči autobusov často bezradne zastali a telefonovali z mobilov na dispečing, aby poslali posýpacie vozidlá.
Neprejazdné boli niektoré horské priechody. Bez problémov boli len kopce v okolí Kremnice a Žiaru. V okolí Prešova a Sabinova boli v kopcoch záveje vyššie ako osobné autá.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.