slovenskej generácie po poznávaní pestrofarebnosti a rôznorodosti planéty, ako aj záujem o rozširovanie vedomostí o našej Zemi v anglickom jazyku veľmi neobvyklým a štedrým spôsobom: predplatili 25 slovenským knižniciam a školám mesačník National Geographic. Netradičnosť daru spočíva v tom, že časopis budú dostávať po dobu 20 rokov.
Počnúc tohtoročným januárom až do decembra roku 2022 bude mať niekoľko generácií slovenských žiakov, študentov a čitateľov možnosť stretávať sa s mesačníkom, ktorý patrí k najpopulárnejším a najrozšírenejším na svete. National Geographic, ktorý vydáva od roku 1888 najväčšia nezisková vedecká a vzdelávacia organizácia na svete National Geographic Society, sa zaoberá poznávaním geografie sveta, histórie, archeológie, rôznorodosťou fauny a flóry, ako aj ľudovými kultúrami a zvykmi minulosti i súčasnosti.
Manželia McClureovci majú k Slovensku hlboký a úprimný vzťah. Rodičia pani Olgy boli slovenského pôvodu a pochádzali z myjavského pomedzia. Brooks McClure bol dlhé roky americkým diplomatom, pôsobil v Európe a neskôr pracoval ako novinár.
Kvôli netradičnému daru musela spoločnosť National Geographic zmeniť pravidlá predplácania mesačníka, pretože sa stalo po prvý raz v jej vyše storočnej histórii, že niekto predplatil zasielanie takého počtu výtlačkov na také dlhé obdobie.
Na National Geographic sa môžu tešiť návštevníci mestských a verejných knižníc v Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Bardejove, Bratislave, Košiciach, Michalovciach, Nitre, Piešťanoch, Prešove, Starom Smokovci, Štúrove, Trnave, Zvolene a Žiline. Tieto knižnice pribudli k tým knižniciam a školám, do ktorých už National Geographic od manželov McClureovcov chodí vyše roka: do Jarovníc, Kysuckého Nového Mesta, Levíc, Myjavy, Pezinku, Popradu, Senice, Trenčína, Vrboviec.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.