Korzár logo Korzár

V premiérovej sezóne získal majstrovský titul s prehľadom

Na dvoch frontoch bojoval v sezóne 2002 rožňavský automobilový pretekár Peter Lučko. Na svojom Opli Kadett Gsi nejazdil iba jeho obľúbené rely súťaže

v kategórii hobby, ale prvý rok aj preteky automobilov do vrchu. Práve v kopcoch sa stal majstrom Slovenskej republiky k kategórii H-2000. Jednoducho sa správal podľa výroku rímskeho cisára: Prišiel som, videl som, zvíťazil som.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Okrem dvoch pretekov na Pezinskej Babe sa zúčastnil na všetkých zvyšných. V Čiernom Balogu, Banskej Bystrici (Šturec), na domácom Dobšinskom kopci, v Bánovciach nad Bebravou (Jankov vŕšok) a aj v poslednom podniku vo Zvolene (Ostrá Lúka) všade vyhral. "Všetko to boli dvojpreteky a hoci to bola pre mňa prvá kopciarska sezóna, myslím, že bola veľmi úspešná. Nielen pre mňa, ale aj pre celý tím, mechanikov i sponzorov. Tento úspech nie je iba môj, je to výsledok tímu a veľká časť z neho patrí i sponzorom, bez ktorých by som túto náročnú sezónu absolvovať nemohol," hovorí P. Lučko.

SkryťVypnúť reklamu

Dôvod, prečo bojoval na dvoch frontoch, je jednoduchý. "V tomto roku bola dvojmesačná pauza v rely súťažiach a v tom období boli na programe až štyri podujatia pretekov do vrchu. Keď sme vyhrali v Čiernom Balogu obe súťaže, zobrali sme vážne i kopce. Pôvodne sme si chceli v hluchom období iba zajazdiť a zasúťažiť," vysvetľuje úspešný Rožňavčan. Oplatilo sa a pohár za titul slovenského šampióna už má doma. V tomto roku ho čaká v pretekoch automobilov do vrchu obhajoba. Samozrejme, nechce vynechať ani hoci šampionát v rely, kde sa mu tiež darí. Mrzí ho, že na triedu hobby rallye sa pozerajú kompetentní v asociácii akoby cez prsty. "Nie na každom podniku na Slovensku našu triedu zaradia do programu. Preto patrí vďaka napríklad košickým organizátorom, že nás na štart pustili, hoci sa Rallye Košice jazdili v rámci seriálu Majstrovstiev Európy. Predsa táto trieda sa môže stať rodiskom talentov, veď umožňuje mladým jazdcom, ktorí nemajú na miliónové autá alebo silného sponzora, prejaviť sa. Bol by som rád, keby dostali šancu jazdiť viacerí, ale aby autá neboli staršie ako 15 rokov," vraví P. Lučko.

SkryťVypnúť reklamu

Po skončení sezóny však na rely trochu stráca chuť. Hobby trieda sa dostáva často do úzadia a je v nej veľmi slabá konkurencia. Pritom aj v Košiciach presvedčivo zvíťazil s vyše minútovým náskokom, keď po prvom dni bol až tretí kvôli tomu, že nedostatok financií zapríčinil zlé obutie. Na "slickoch" sa na vode šmýka. "Košická rely bola najnáročnejšími pretekmi, ktoré som doteraz v kariére absolvoval. Ukázalo sa opäť, že ak mi nezlyhá technika, tak naháňam aj jazdcov vo vyšších triedach. Pre sponzorov sme málo zaujímaví, lebo sme dosť v úzadí a ja sám strácam inšpiráciu," mieni P. Lučko. Vyhrať v premiérovej sezóne slovenský šampionát vo svojej triede nie je určite ľahké. Úspech na tratiach automobilových súťaží sa skladá okrem peňazí a dobrého auta z množstva drobností, ktoré však maličkosťami nie sú. Ako bude vyzerať ďalšia jazdecká kariéra Petra Lučka, je zatiaľ nezodpovedanou otázkou. "Cieľom pre rok 2003 je sadnúť do lepšieho auta vo vyššej triede. Je to ale otázka financií," dodáva rožňavský pilot.

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  2. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  3. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  4. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  3. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  4. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  5. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  6. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  7. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  8. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 65 904
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 9 599
  3. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 7 487
  4. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 6 770
  5. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 869
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 5 076
  7. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy? 4 556
  8. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 3 874
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister financií Ladislav Kamenický.

Má ešte stav verejných financií a ekonomiky riešenie? Má, ale nebude to ľahké.


97
Fotografia zo šiesteho zápasu.

Sledujte online prenos.


1
Peter Tkačenko.

Problémom nie sú ani tak trináste dôchodky ako tie jedenáste a dvanáste.


6
Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS), predseda Fondu na podporu umenia (FPU) Matúš Oľha (vľavo) a člen Rady FPU Peter Grutka.

Zamestnanci fondu zvažujú výpovede.


TASR a 1 ďalší 23

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu