Gisele Bündchenová prispela na program boja proti hladu
Rio de Janeiro (TASR) - Brazílska topmodelka Gisele Bündchenová (22) pomôže svojej rodnej krajine bojujúcej proti hladu. Za začiatku tohtotýždňového módneho podujatia Sao Paulo Fashion Week sa zriekla svojej gáže v prospech vládneho programu s názvom Fome Zero (Nulový hlad). Bündchenová, ktorá sa okrem modelingu preslávila aj chodením s Leonardom di Capriom, odovzdala brazílskemu ministrovi pre výživu Josému Grazianovi v Sao Paule 150 000 dolárov. Podľa odhadov katolíckej cirkvi v Brazílii hladuje denne 50 zo 175 miliónov obyvateľov. Novozvolená vláda prezidenta Luiza Ignacia Lulu da Silvu si za svoju prioritu stanovila práve boj proti hladu.
Mel C chystá turné po Veľkej Británii
Londýn (TASR) - Bývalá členka britskej kapely Spice Girls Mel C absolvuje po niekoľkých rokoch turné po rodnej Británii. Speváčka odštartuje dvojtýždňovú koncertnú šnúru v Town Hall v meste Middlesbrough koncom apríla. Svoje hudobné majstrovstvo bude obhajovať v Londýne, Liverpoole, Glasgowe, Oxforde a ďalších britských mestách. Nový singel s názvom Here It Comes Again vydá Mel C koncom februára.
Christopher Reeve presadzuje terapeutické klonovanie
Sydney (TASR) - Paralyzovaný americký herec Christopher Reeve v pondelok na konferencii o liečbe ochorení chrbtice v Sydney vyzval Austrálčanov, aby podporili výskum buniek a praktizovanie terapeutického klonovania. Filmový Superman je ochrnutý od krku dolu od roku 1995, keď si pri páde z koňa poranil chrbticu. Od tých čias je horlivým podporovateľom bunkového výskumu. Reeva pozval do Nového Južného Walesu premiér tohto štátu Bob Carr po tom, čo sa minulý rok herec zapojil do horlivej diskusie o rozhodnutí austrálskej vlády povoliť obmedzený výskum buniek embryí. Vláda však vtedy vydala trojročný zákaz na všetky druhy klonovania. Herec minulý týždeň vyjadril nádej, že sa počas svojej návštevy stretne s premiérom Johnom Howardom a bude s ním diskutovať o zrušení zákazu na terapeutické klonovanie. Pri tomto druhu klonovania sa zoberie bunkové jadro z neoplodneného vajíčka a umiestni sa na miesto jadra inej ľudskej bunky. Bunky sa potom nevkladajú do ženskej maternice, ale do laboratórneho zariadenia, ktoré napomáha rastu embryových buniek. Týmto spôsobom môžu vedci objaviť spôsob liečby Alzheimerovej choroby, rakoviny a iných ochorení. Ako uviedol Carr, konferencia zaujala pozornosť renomovaných vedcov a lekárov, ako aj záujem ľudí s poškodenou miechou. "Od nehody v roku 1995 inšpiruje Reeve milióny ľudí na celom svete, trpiacich poraneniami miechy. V nasledujúcich dňoch bude ohlasovať nádej tisícom paralyzovaných Austrálčanov, ich rodinám a ošetrovateľom," dodal Bob Carr.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.