parlamentných voľbách ich totiž podporovali voliči HZDS a mali by preto plniť ich volebný program. Nespokojní odídenci by preto mali zvážiť túto alternatívu, uviedol včera na tlačovej besede podpredseda strany Rudolf Žiak.
Nevie, či Tkáčovci chcú založiť v NR SR HZDS "béčko", dodnes mu nie je jasné, ktorí poslanci z klubu vystúpia. Dodal, že na žiadnych orgánoch strany o obdobnom kroku nikto nerokoval a hnutie sa o tejto aktivite dozvedelo z médií. O vylúčení zakladateľov ďalšieho poslaneckého klubu zo strany neuvažujú.
Iniciatívu "trenčianskej skupiny" okolo podpredsedu Viliama Vetešku na odvolanie šéfa strany Vladimíra Mečiara na júnovom sneme nekomentoval. Zdôraznil však, že obecné, okresné a krajské snemy, ktoré vyvrcholia júnovým republikovým snemom, sú miestom vnútrostraníckej demokracie a zvíťazí ten, kto získa viac hlasov.
Záležitosti okolo vytvorenia nového poslaneckého klubu sa podľa poslanca Ladislava Polku vyjasnia podstatne skôr ako avizovaného 25. februára. Zatiaľ prebiehajú rokovania o spôsobe fungovania budúceho klubu.
Žiadny predstaviteľ tzv. Tkáčovej skupiny nevedel konkretizovať, ako sa presne zrealizuje vznik klubu, aký bude postoj jeho členov k HZDS a kto bude jeho lídrom. "Skúšobným kamienkom" novej skupiny poslancov bude podľa Polku už štvrtkové hlasovanie parlamentu o vyslaní slovenských vojakov do Iraku.
V novom klube by okrem Vojtecha Tkáča podľa informácií TASR mali pôsobiť Miroslav Abelovský, Jozef Brhel, Ján Gabriel, Ivan Kiňo, Ján Mikolaj a Jozef Elsner. Svoje rozhodnutie zvažujú Ladislav Polka, Jaroslav Jaduš, Gabriel Karlin, Karol Džupa a Igor Pinkava.
Rozhodnutý je aj Gustáv Krajči, svoj verdikt oznámi neskôr. Košický kraj však včera podporil skupinu okolo Tkáča, takže Krajči pravdepodobne vstúpi do nového klubu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.