to pomaly ako zradu, keď sa to týka odchodu človeka, ktorého sme považovali nielen za kolegu v strane, ale aj za priateľa".
Vo štvrtok večer Žiak po hlasovaní parlamentu o vyslaní slovenských vojakov do Perzského zálivu povedal, že je sklamaný hlasovaním klubu HZDS. Prečo, nepovedal. Včera predpoludním sa krátko zastavil v Dome novinárov, kde mal Tkáč tlačovú besedu. Krátko hovoril s Tkáčom a ďalšími poslancami a hneď odišiel. Tkáč v zápätí ohlásil, že Žiak sa k nim pridáva. "Môžem len uvítať rozhodnutie pána Žiaka," povedal Tkáč.
Podpredseda HZDS pre médiá Ján Kovarčík rozhodnutie Žiaka podľa agentúry SITA označil "za úder pod pás". Žiak však svoje rozhodnutie nechcel verejne komentovať.
O kauzách únos či vražda Remiáša
Vojtech Tkáč povedal, že nie je možné HZDS diskriminovať za minulosť. Tkáč: "Treba s pokorou a kolektívnou zodpovednosťou uznať aj nedostatky a chyby a riešiť veci aj v súvislosti s kauzami, ktoré sú na súdoch. Po právoplatných rozsudkoch budeme vedieť zaujať stanovisko."
Zmarené referendum
Klub HZDS opustil aj Gustáv Krajči. Bol ministrom vnútra v čase, keď sa referendum o NATO a priamej voľbe prezidenta v roku 1997 zmarilo. Krajči však v tejto kauze nebol stíhaný, pretože na kauzu referendum sa vzťahovala Mečiarova amnestia. Tkáč si myslí, že do demokracie patrí aj sebareflexia a "je to vec, pred ktorou stojí pán Krajči ako politik i ako človek. Jeho názory poznám, viem ako ťažko svoje rozhodnutia prijímal v minulosti a viem ako ho to v súčasnosti mrzí".
Autor: sp
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.