klientov o nervy. Nakoniec až súd nariadil, že majú prestať flákať sa po staniciach, či viesť debatné krúžky vo svojich kanceláriach a majú pokračovať v práci tam, kde prestali. Aspoň dotiaľ, kým sa definitívne nerozhodne o tom, či štrajk bol právoplatný alebo nezákonný. Odborárski predáci sa však už dostali poriadne do švungu a aj v budúcnosti chcú dokázať, že nie sú tu iba na parádu. V duchu hesla "nech to stojí, čo to stojí, my na to máme" dumajú už nad generálnym štrajkom vraj ako ohlas na novelu Zákonníka práce v prípade, že sa na tripartite koncom februára nedohodnú. Potvrdil to aj predseda Odborového zväzu KOVO Emil Machyna. ,"Odbory majú dostatok financií, aby sme vydržali a aby bol štrajk úspešný. Zdroje máme veľmi dobre strážené a je veľmi dobre, že ich máme, pretože politika, ani odborárska, sa bez peňazí robiť nedá," dával rozumy Machyna. A tak sa aspoň aj prostí radoví členovia odborov konečne dozvedeli, na akýže sa to veľký odborársky majetok svojimi členskými príspevkami naskladali. No a ak je to tak, odteraz budú žiadať od svojich odborošéfov, aby všetky nápisy, letáky a nálepky ŠTRAJKUJEME dali vytlačiť zlatými písmenami.
Po štrajku prišla snehová kalamita, na ktorú si už našinec zvykol. Ten vie, na rozdiel od niektorých, že v zime obyčajne aj sneží a že na na odpratanie snehu majú mestá a obce málo financií a aj ľudí. Hovorilo sa síce niečo o verejnoprospešných prácach v rámci vzťahov niečo za niečo, teda za podporu práca, ale aj tento vzťah, zdá sa, v mnohých prípadoch nakoniec asi zapadol snehom...
Veľký tresk zasiahol najmocnejšie hnutie. Po odchode Kalmana a Gašparovičovcov, odkrojil kus z Mečiarovho najmilovanejšieho koláča - HZDS - tentokrát Vojtech Tkáč. Spolu s ním klub HZDS opustilo aj deväť jeho "súhnutníkov" a do rozbehnutého vlaku naskočil v poslednej chvíli aj podpredseda HZDS pre zahraničie Rudolf Žiak. "Pána predsedu to mrzí. Berieme to pomaly ako zradu, keď sa to týka odchodu človeka, ktorého sme pokladali nielen za kolegu v strane, ale aj za priateľa," povedal Žiak ešte začiatkom týždňa o Tkáčovi. Podpredseda HZDS pre média Ján Kovarčík označil Žiakovo rozhodnutie za "úder pod pás". Ďalší podpredseda hnutia Sergej Kozlík si ale nemyslí, že odchod Tkáčovej skupiny otriaslo Mečiarovou pozíciou. "Nepredpokladám, že na júnovom sneme dôjde k zmene na poste predsedu. Energiu a schopnosť mobilizovať stranícke štruktúry Mečiar má". A perlička na záver. Jedným z odídencov a najvernejších z verných je i exminister vnútra, spolumajiteľ erotického salónu a hlavný referendový expert. Ten si pri tejto príležitosti vehementne sypal popol na hlavu a so sklopenými očami a s rumencom na tvári sa priznal... k politickej zodpovednosti za zmarené referendum o priamej voľbe prezidenta a o NATO v roku 1997. Toho, kto sa pamätá, čo tvrdil doteraz a že je v celej kuze úplne nevinný, nedojali by ani slzy v jeho očiach. Totiž referendum sa od tých čias pokladá na Slovensku za veľmi škaredé a vulgárne slovo.
Najväčšia radosť je škodoradosť i pre tak otrlého politika, akým je Vševedko Smerový. Ako dal na vedomie všetkým, čo ho ešte stále chcú počúvať, jeho strana podporí vznik nového parlamentného klubu na čele s Tkáčom. Samozrejme, týmto štiepením nastane aj preskupenie síl v NR SR a Ficov Smer sa môže stať najsilnejšou opozičnou stranou. Na otázku, či v tom prípade bude Smer požadovať miesto podpredsedu parlamentu odpovedal: "Nie je rozhodujúce, či bude, alebo nebude mať Smer podpredsedu v parlamente. Pretože to nikdy nebolo o funkciách". A pritom ešte nedávno bolo Slovensko zaplavené bilboardmi, ktoré nabádali voličov k voľbe Roberta Fica za predsedu vlády. Tomu sa hovorí no comment.
P.S. Nový ústredný riaditeľ STV Richard Rybníček upratuje binec, a tak vraj už nebude ani Babinec.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.