sa nenachádza v kríze a že sa členské krajiny blížia k dohode o ďalšom postupe pri riešení irackého problému.
Hrušovský sa v bruselskom sídle NATO stretol s americkým veľvyslancom Nicholasom Burnsom, zástupcom generálneho tajomníka Alessandrom Rizzom a nakrátko aj generálnym tajomníkom Georgeom Robertsonom, ktorý sa však musel zúčastňovať na prebiehajúcich konzultáciách medzi členskými krajinami. "Ani jeden z tých, s ktorými sme rokovali, nehovoril o kríze, ale o nedorozumení, ktoré nastalo čo sa týka spôsobu a času, kedy má aliancia zaujať zásadné rozhodnutie (o ochrane Turecka)," povedal novinárom Hrušovský. Predstavitelia NATO podľa neho vysvetlili, že "nejde o krízu, ktorá by mohla mať vážne dôsledky na ďalšie fungovanie a spoluprácu v rámci aliancie". "Generálny tajomník nám povedal, že sa blížia k dohode," informoval Hrušovský.
Pozitívne hodnotil skutočnosť, že NATO nijako dramaticky nevníma prípravu referenda o vstupe Slovenska do aliancie. "Skôr ponechávajú, aby členské štáty a tiež SR využili ústavné právomoci na ratifikáciu (vstupu SR) a prípadné referendum nevyvoláva žiadne obavy o plnoprávne členstvo Slovenska v NATO," uviedol šéf slovenského parlamentu.
Popoludní rokovala slovenská parlamentná delegácia s námestníkom generálneho tajomníka pre politické otázky Günterom Altenburgom a predsedom Vojenského výboru NATO Haraldom Kujatom.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.