ktorom mal výhodu bielych figúr počítač, sa súperi dohodli na remíze po 28 ťahu bieleho. Ruský šachista si tak z New Yorku odváža 750 000 amerických dolárov. Polmiliónovú čiastku dostal za samotnú účasť v zápase, zvyšných 250 000 inkasoval za dosiahnutú remízu. Tvorcovia počítačového programu dostali 250 000 amerických dolárov.
V šiestej partii si Kasparov zvolil svojú obľúbenú sicílsku obranu a v otvorení sa pokúšal hrať na víťazstvo. V 23. ťahu sa Garry rozhodol obetovať kvalitu, keď vymenil vežu za koňa, no následne pri neistých vyhliadkach na výhru ponúkol remízu. Počítač ju najskôr neprijal, aby o päť ťahov neskôr prišiel s návrhom na deľbu bodov sám. Kasparov napriek lepšej pozícii, ktorú drvivá väčšina analytikov označila za veľmi sľubnú, remízu prijal. „Samozrejme, že som chcel vyhrať, no dnes bolo dôležité, aby som neprehral. V otvorení som sa držal veľmi ostrej línie. Po výmene veže v 23. ťahu som ponúkol remízu, pretože som si nebol istý, že mám lepšiu pozíciu. Proti hociktorému šachistovi by som v partii pokračoval, pretože postavenie čierneho určite nebolo horšie. Cesta za víťazstvom by však bola dlhá a pri hre s počítačom ste pod veľkým tlakom," povedal k zápasu Kasparov.
Na pozápasovej tlačovej konferencii sa potom obe strany zahŕňali komplimentmi. Ruský šachista označil hru počítača za inteligentnú a vyzdvihol najmä piatu partiu a obeť strelca. Programátori Amir Ban and Shay Bushinsky pochválili Kasparova za odvážnu hru a to, že účasťou v zápase prispel k ďalšiemu rozvoju šachových programov. Celkovo tak zápas skončil pre obe strany dobre. Kasparov síce nepreukázal dominanciu človeka nad strojom, o ktorej často rozpráva, no ani neprehral. Počítač IBM Deep Junior remizoval s najlepším šachistom sveta, no nedokázal nadviazať na úspech svojho predchodcu Deep Blue a potvrdiť svoju prevahu nad ostatnými šachovými programami.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.