elektronickej podateľne a opätovné prerokovanie rozvrhu práce v Sudcovskej rade. V súvislosti s elektronickou podateľňou, ktorá je súčasťou projektu Súdny manažment, Majchrák osloví Ministerstvo spravodlivosti SR, aby spolupracovalo pri vytvorení softvéru. Súčasný rozvrh práce NS SR nie je v súlade so zákonom, spresnil.
Majchrák ešte do 19. februára zvolá Sudcovskú radu, aby tieto nedostatky odstránila. Ide o to, že v niektorých senátoch sú zastúpení sudcovia z rôznych kolégií, konštatoval včera pred novinármi Majchrák. Na margo rôznych právnych výkladov na tému, či vôbec môže zastupovať predsedu NS SR, Majchrák uviedol, že v tom vôbec nevidí problém. Ústava i zákon neurčujú, ako by bolo vhodné riešiť súčasnú situáciu, ale je tu rokovací poriadok, ktorý to upravuje a je súčasťou platného právneho stavu. Odchádzajúci predseda NS SR Štefan Harabin mal o tomto stave informovať aj prezidenta SR Rudolfa Schustera. Ten v odpovedi okrem iného uviedol, aby poveril riadením NS SR Majchráka.
Súčasný šéf NS SR Majchrák, ktorý prerušil práceneschopnosť, neplánuje žiadnu "odvetu" voči Harabinovi. Ten ho svojho času ako trestného sudcu preložil do správneho kolégia. "Takýto krok odmietam. Budem sa skôr situáciu na NS SR snažiť upokojiť," dodal.
Harabina zvolila znovu do funkcie šéfa Najvyššieho súdu SR 20. decembra 2002 Súdna rada SR desiatimi z celkových 18 hlasov. Jeho neúspešný protikandidát Sergej Kohut, ktorého podporili šiesti členovi rady, podal v januári na Ústavný súd SR sťažnosť, v ktorej namieta, že rada nevytvorila obom kandidátom rovnaké podmienky na prístup k funkcii. ÚS SR má rozhodnúť v spore 19. februára, a až potom by prezident SR mohol Harabina vymenovať za predsedu SR.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.