kancelárie Jozef Stank.
Prezident Rudolf Schuster minulý týždeň rozšíril zbor svojich externých poradcov zo 14 na 29 ľudí, čo vyvolalo viacero negatívnych reakcií.
Podľa politológa Miroslava Kusého poradcovia prezidenta by rozhodne nemali byť "partajnými predstaviteľmi". "Z principiálneho hľadiska sa mi zdá výber poradcov nášho prezidenta nevhodný," povedal nedávno.
Rozšíriť tím svojich poslancov navrhla prezidentovi jeho kancelária a on to akceptoval, tvrdí Stank. Dôvodom majú byť dôležité aktuálne úlohy, medzi ktorými sú aj otázky súvisiace s pripravovaným vstupom Slovenska do Európskej únie a NATO. "V žiadnom prípade nebolo úmyslom kancelárie a už vôbec nie pána prezidenta vytvárať predvolebný tím či druhé centrum moci," vysvetľuje Stank.
Medzi novými poradcami sa objavil napríklad Boris Zala zo Smeru, riaditeľ SND Dušan Jamrich, prezident Združenia podnikateľov Slovenska Karol Pavlů, prezident Policajného zboru Anton Kulich a náčelník generálneho štábu armády Milan Cerovský, splnomocnenkyňa vlády pre rómsku otázku Klára Orgovánová či Ján Drgonec z ANO, ktorého pred tromi rokmi prezident nevymenoval za ústavného sudcu.
O pätnásť mesiacov sa skončí prezidentovi Rudolfovi Schusterovi jeho funkčné obdobie. Zatiaľ nechce prezradiť, či bude, alebo nebude kandidovať. "Prezident sa k tomu vyjadrí, keď to bude považovať za vhodné," reagoval na otázku hovorca prezidenta Ján Füle.
Podľa posledného prieskumu verejnej mienky MVK, ak by sa dnes konali voľby prezidenta, Schuster by získal podporu 7,7 percenta respondentov. Prieskum ÚVVM zo začiatku februára ukázal, že prezidentovi dôveruje 2,5 percenta opýtaných respondentov.
Autor: hr
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.