zamestnancov voči sebe, napriek tomu včera prišiel na míting televíznych odborárov. Jeho príchod sprevádzal kde-tu mierny potlesk - mohol však byť myslený aj ironicky.
"Je to oveľa horšie, ako som si myslel... táto televízia dospela do kolapsu... Nie je iná cesta..." Rybníčkove slová o prepúšťaní a nevyhnutných reformách počúvali prítomní ticho, nedôverčivo. Zaujímalo ich najmä, podľa akého kľúča sa niekto ocitne na "čiernej listine", ale aj to, či dostanú dostatočne vysoké odstupné podľa kolektívnej zmluvy. Súhlasný potlesk nastal až pri zmienke podania trestného oznámenia na bývalé vedenie a ľudia postupne prikyvovali častejšie.
Duch socializmu sa však z odborárskeho stretnutia ešte nevytratil. „Súdruh riaditeľ!" - takto oslovil prekvapeného Rybníčka odborár Ivan Priehľadný usadený vedľa neho za vrchstolom. Zahanbene sa ospravedlnil, ale hromadnému smiechu nezabránil.
Šéfka odborárov Goliášová hovorila aj o tom, že Rybníček figuruje v obchodnom registri ako konateľ, čo je podľa nej v konflikte záujmov. Riaditeľ jej to vyvrátil s tým, že si to v zákonnej lehote vyriešil. Na záver vyzvala Goliášová hlasovať o štrajku, zdvihlo sa len asi dvadsať rúk.
Šéfovia odborárov požadujú od Rady STV vysvetlenie, prečo odsúhlasili Rybníčkove opatrenia. Predseda Rady STV Marián Slovák: „Rozprával som sa s kolegami a priateľmi, s ktorými som pracoval v televízii od roku 1972. Napriek nepríjemným situáciám, ktoré ich čakajú, to prijali s profesionálnym pochopením," povedal.
"Dúfame, že pri prepúšťaní bude dodržiavaný zákon a kolektívna zmluva," povedal po mítingu zástupca audiovizuálnych odborárov Peter Tóth.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.