celom svete podľahlo najmenej 50 ľudí. Singapurské ministerstvo zdravotníctva predtým informovalo, že v krajine zaznamenali prvé úmrtie na SARS.
Úrady prinútili v utorok zostať doma vyše 700 ľudí v snahe obmedziť šíriace sa atypické ochorenie. Predstavitelia čínskeho zdravotníctva medzitým uviedli, že na SARS už zomreli aj traja ľudia v hlavnom meste Peking. Touto chorobou trpelo tento mesiac aj ďalších päť ľudí v čínskej metropole, nedošlo však k jej rozšíreniu medzi ostatných obyvateľov mesta. Záhadný vírus sa však šíri v takmer sedemmiliónovom Hongkongu, oznámili dnes tamojšie úrady. Je to prvýkrát, čo miestna vláda informovala o rozšírení ochorenia v bežnej populácii. Predtým uvádzala, že SARS sa šíri hlavne medzi zamestnancami nemocníc a príbuznými pacientov, ktorí na SARS ochoreli.
Do konca februára zomrelo na tzv. ťažký akútny respiračný syndróm (SARS) iba v juhočínskej provincii Kuang-tung 31 ľudí, väčšina z nich - 24 - v metropole provincie Kantone. Podľa oficiálnych miestnych zdrojov zaznamenali v provincii v uplynulom mesiaci celkove 792 prípadov atypického vírusového zápalu pľúc.
V Hongkongu včera zatvorili vyše 50 škôl v dôsledku paniky z epidémie SARS, ktorá okrem 10 obetí nakazila v meste 286 ľudí.
Francúzske zdravotnícke orgány potvrdili, že v severofrancúzskom Tourcoing je hospitalizovaný pacient (65) s ťažkým akútnym respiračným syndrómom (SARS). Ako informoval včera denník Le Figaro, pacientom je kardiológ, ktorý sa uplynulý víkend vrátil z vietnamského Hanoja, kde pracoval v miestnej nemocnici.
Pacientov stav je stabilizovaný, ale kritický. Leží na jednotke anesteziológie a reanimácie a je napojený na umelé dýchanie.
Autor: Singapur/Peking/Paríž (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.