vojnovému ťaženiu v Iraku sa svetoznámy umelec vyznal v rozhovore pre nemecký denník Die Welt z lásky k svojej tretej manželke a upozornil na dôležitú skutočnosť
"V detskom veku som bol tučný, vyzeral som ako knedľa a spolužiaci sa mi posmievali. Mal som dve možnosti - buď sa utopiť, alebo sa brániť," spomína Ustinov a priznáva, že napokon si vybral obranu. "Aby som zmiernil posmešky spolužiakov, začal som preháňať môj komický výzor. Moji spolužiaci sa výborne zabávali a ja som im išiel príkladom v tom, že som si strieľal sám zo seba. Moje komično sa zrodilo z núdze." Peter Ustinov, ktorého otec pôsobil počas vojny ako tlačový atašé na nemeckom veľvyslanectve vo Veľkej Británii, si po dovŕšení 21. roka života vybral britské štátne občianstvo. Bola vojna a on inú možnosť nemal. Po nástupe na vojenskú prezenčnú službu však vyvolal okamžite podozrenie u svojich kamarátov v kasárni. "Po prvé, lebo som ihneď vyhlásil, že nikoho nezabijem, po druhé, kvôli mojim obrazom. Všetci vojaci v izbe mali na stenách nalepené obrázky nahých žien, ja som si nad posteľ zavesil obraz maršala Timošenka. Našli sa aj takí, ktorí sa ma otvorene spýtali, či nie som teplý," hovorí 81-ročný herec, ktorý dnes kvôli problémom s nohou strávi väčšinu dňa v invalidnom vozíčku a za svoju vlasť si zvolil Švajčiarsko.
Peter Ustinov sa preslávil ako herec a režisér, je dvojnásobným nositeľom Oscara, známa je však aj jeho publikačná činnosť. Pôsobí taktiež ako vyslanec dobrej vôle v UNICEFE - Detskom fonde OSN.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.