ústavu jadrových elektrární Jána Korca. Objednávateľ vraždy, trnavský podnikateľ Július P. bude za mrežami 13 rokov, rovnako aj dvaja sprostredkovatelia vraždy Eduard D. a Miroslav Z. Všetci si tresty odsedia v 3. nápravnovýchovnej skupine.
Korcovu vraždu si Július P. začiatkom roku 2001 objednal preto, aby mu nemusel vrátiť požičaných 10 miliónov korún aj s takmer dvojmiliónovým úrokom. Na hlavnom pojednávaní obžalobu poprel a tvrdil, že k požičaniu peňazí nedošlo. S podobnou verziou sa bránil aj jeho blízky spolupracovník Miroslav Z., ktorý naznačoval, že za prípadom stoja vysokí policajní funkcionári. Ďalší dvaja obžalovaní sa k spáchaniu skutkov priznali, vykonávateľ vraždy Ivan G. sa v záverečnej reči rozplakal a pozostalých požiadal o odpustenie.
Tvrdenia obžalovaných o tom, že Korec pravdepodobne ani nemal toľko peňazí na požičiavanie ostro poprel právny zástupca pozostalých, keď vyhlásil, že aktíva Jána Korca zistené pri dedičskom konaní mnohonásobne prevyšovali sumu 10 miliónov korún.
Predseda senátu Pavol Sládok po vynesení rozsudku pripustil, že minimálne dvaja vysokí policajní funkcionári mali s objednávateľom vraždy Júliusom P. kontakty, ktoré sú v ich pozícii neobvyklé. Podľa informácií TASR obaja naďalej pracujú v Policajnom zbore SR.
Okrem nepodmienečných trestov odňatia slobody musí Július P. uhradiť vzniknuté škody vo výške 11 miliónov 800-tisíc korún vdove po Jánovi Korcovi. Obžalovaní krátko po vynesení rozsudku vyhlásili, že sa voči nemu odvolajú, posledné slovo v prípade bude teda mať Najvyšší súd SR. Július P. spolu s Miroslavom Z. stáli aj za ďalšou trestnou činnosťou páchanou v okrese Trnava. Senát Krajského súdu v Trnave pojednával v kauze 12 dní, pričom vypočul okolo 100 svedkov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.