budúci rok. Dzurinda to povedal včera na tlačovej besede po pracovnom stretnutí trinástich členov vlády, ktorí diskutovali o problematike efektívneho využívania fondov EÚ na Slovensku. Priznal však, že treba preto ešte veľa urobiť.
Premiér si nemyslí, že by Slovensko doteraz niečo premrhalo. Čo sa nepodarilo využiť na sto percent, je možné čerpať ešte v súčasnosti. Za slabinu pri čerpaní prostriedkov z európskych fondov považuje, že na ministerstvách a úradoch nepracujú najkvalifikovanejší ľudia.
Členovia vlády sa včera dohodli, že vicepremiér pre európsku integráciu do 31. mája vypracuje ucelený materiál a navrhne konkrétne úlohy pre jednotlivých ministrov. Csákyho považuje predseda vlády za človeka, ktorý rozumie téme a "vie, kde tlačí topánka."
Minister financií a podpredseda vlády Ivan Mikloš má navrhnúť opatrenia, ktoré by mali posilniť administratívne kapacity. Nutné tiež podľa Dzurindu bude zabezpečiť informačné kapacity procesu, aby sa nestalo, že ľudia nebudú vedieť na koho sa majú v danej oblasti obrátiť.
Slovensko po vstupe do EÚ v roku 2004 môže získať z predvstupových a povstupových fondov viac ako 23 miliárd korún. Budúcoročný príspevok SR do rozpočtu EÚ bude 10 miliárd korún. "Ak budeme šikovní, môžme získať viac ako 13 miliárd korún," uviedol Dzurinda.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.