Podľa oznámenia zdravotného úradu podľahol v meste nebezpečnému vírusu jeden zo šiestich pacientov, u ktorých potvrdili nákazu. Zvyšní piati infikovaní sa nachádzajú v nemocnici.
Čínska vláda predtým včera uviedla, že situácia v krajine je kvôli SARS stále vážna. Štátne médiá tiež informovali o sérii opatrení zameraných na minimalizovanie ekonomických škôd. Epidémia si v Číne vyžiadala podľa včerajších oficiálnych štatistík 224 obetí na životoch a počet nakazených sa zvýšil na 4698. Najťažšie zasiahnutým mesto je Peking.
Epidémia ťažkého akútneho respiračného syndrómu (SARS) si v Hongkongu vyžiadala ďalšie štyri obete a sedem nových potvrdených prípadov nakazenia. Medzi ostatnými obeťami sú štyri ženy vo veku 60 až 100 rokov. Všetky štyri trpeli pred nakazením SARS chronickým ochorením.
Celkový počet obetí v tejto bývalej britskej kolónii sa tak od zistenia prvého prípadu 12. marca zvýšil na 208, oznámili dnes hongkonské zdravotnícke úrady. Bilancia nakazených sa zvýšila na 1661, z nich sa 1008 podarilo vyliečiť a 65 zostáva v intenzívnej lekárskej starostlivosti.
Všetci cestujúci, ktorí prídu do Singapuru, sa musia podľa dnešného rozhodnutia tamojších úradov podrobiť kontrole telesnej teploty. Ide o súčasť opatrení v rámci prevencie pred SARS. Celá procedúra sa bude vykonávať od polovice mája s použitím vysoko vyvinutých technických prostriedkov a bude trvať len niekoľko sekúnd. V Singapure si ťažká forma zápalu pľúc vyžiadala doteraz 27 obetí a 204 prípadov nakazenia.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.