svojom ďalšom osude. Zamestnanci televízie stáli od 14.00 hod. v niekoľkometrovom štvorstupe pred štúdiom na prízemí. Jednými dverami vchádzali dnu a ďalšími vychádzali s rozhodnutím riaditeľa v ruke. Niektorí si vydýchli, iní sa chystajú STV žalovať.
Osudný hárok papiera v štúdiu rozdávali referentky z personálneho oddelenia, nikto z vedenia televízie sa na mieste neobjavil. "Je to maximálne neosobné. Rozdávali nám to referentky, ktoré ešte ani nevedeli, ako dopadli ony samé," povedal jeden zo zamestnancov oddelenia, ktoré vytváralo vysielaciu štruktúru a programové koncepcie. Všetkých 12 pracovníkov tohto oddelenia televíziu opustí. "Nahnali nás sem ako stádo a od druhej tu stojíme v štvorstupe až po vrátnicu," povedala rozhorčená odborná redaktorka Darina Bachanová.
Na tvárach tých, ktorí ešte nedostali rozhodnutie, sa zračila aká-taká nádej, i keď do reči im veľmi nebolo. Na mnohých z vychádzajúcich však bolo na prvý pohľad vidno, ako dopadli. "Pozriem si to radšej až hore," povedala rozrušená, približne 40-ročná pracovníčka televízie. Ani jej kolega si netrúfal hárok papiera preložený na polovicu otvoriť priamo na mieste a radšej sa ponáhľal do kancelárie.
"Ja som si myslel, že zostanem ako mladý človek," povedal 24-ročný Michal Šimko, ktorý si vydýchol a chystal sa pokračovať v práci. V televízii už pracuje sedem rokov ako technik. On aj jeho dvaja kolegovia mali šťastie - sú potrební.
So zmiešanými pocitmi čakal na konečný verdikt starší muž, ktorý očakával, že bude medzi viac ako tisíckou pracovníkov, ktorí televíziu opustia. "Mne už je to jedno, aj tak by som odišiel," povedal rezignovane.
Každý z viac ako 2000 zamestnancov STV odchádzal z miestnosti s hárkom A4 preloženým na polovicu. Boli dve verzie - na jednej stálo, že jeho pozícia v STV sa nemení a druhá verzia obsahovala rozhodnutie o zrušení pozície.
Nadbytoční zamestnanci dostali 14-dňovú lehotu, počas ktorej si majú rozmyslieť, či odídu dohodou so zvýšeným odstupným, alebo uprednostnia výpovednú lehotu.
Viacerí z 1015 zamestnancov, ktorí sa dozvedeli, že sú v televízii nepotrební, považujú celý spôsob prepúšťania za protiprávny. "Dávame to na súd," dodala jedna z prepustených pracovníčok, podľa ktorej sa STV môže pripraviť na žaloby.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.