Štvrtok, 18. apríl, 2019 | Meniny má Valér

Košičanky boli blízko, ale titul ostal v Ružomberku

MBK SCP Ružomberok - Delta V.O.D.S. Košice 74:68 (19:13, 38:44, 66:58) Ružomberok - Košičanky začali rozhodujúce piate finálové stretnutie prvej

MBK SCP Ružomberok - Delta V.O.D.S. Košice 74:68 (19:13, 38:44, 66:58)

Ružomberok - Košičanky začali rozhodujúce piate finálové stretnutie prvej basketbalovej ligy žien dosť nervózne, čo sa prejavovalo najmä na nepresnej streľbe a tak na prvý kôš čakali až do 3. minúty. Ružomberčanky teda od úvodu viedli, keď mohli východniarky vyrovnať, domáce im znovu odskočili po dvoch trojkách Láskovej na 16:10. Šesťbodový náskok si SCP udržalo do konca prvej štvrtiny. Štart druhej časti však vyšiel hosťujúcej Nagyovej, ktorá za jeden a pol minúty nastrieľala 7 bodov, takže v 12. minúte po prvýkrát v zápase viedla Delta 22:21. Vzápätí nastali menšie strelecké preteky, ktoré najmä vďaka Jendrichovskej lepšie zvládali hostky a po trojke Kováčikovej vyhrávali už 32:25. S miernym náskokom odchádzali aj do kabín. Ružomberčanky však po prestávke manko zlikvidovali. Delťáčky sa dopúšťali faulov a domáce v 27. min. otočili na 50:49. O všetkom sa rozhodlo až v poslednom dejstve. Doň vstúpil Ružomberok vo veľkom štýle, výborne bránil a po dvoch trojkách viedol 66:58. Východniarky nedali vyše šesť minút ani bod. Napriek tomu sa zmobilizovali, znížili na 68:66, ale záver zvládli pokojnejšie domáce, ktoré obhájili majstrovský titul.

Zostavy a body: Číkošová 23, Michulková 14, Lásková 12, Ružičková 5, Brestovanská 3 (Furková 14, Čavojská 3) - Nagyová 22, Škvareková 17, Jalčová 4, Frniaková 2, Garčárová 0 (Jendrichovská 13, Šodová 6, Kováčiková 3, L. Libičová 1). TH: 23/18-16/13, trojky: 6:3, osob. chyby: 20:26, 5 faulov: 37. Lásková, rozhodcovia: Sudek, Jančovič, 4200 divákov

Basketbalistky UMB Banská Bystrica zvíťazili v piatom zápase play off nad Slovanom JOPA Bratislava 77:66 (41:28) - na zápasy 3:2 a získali tretie miesto v I. lige žien.