Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen

Prešovčania na titul nedosiahli

Majstrom Slovenska v hádzanej mužov v sezóne 2002/2003 sa stali hráči MŠK Považská Bystrica, ktorí obhájili prvenstvo z vlaňajška. Úradujúci šampión

zvíťazil v sobotňajšom rozhodujúcom finálovom stretnutí play off v domácom prostredí nad nováčikom spoločnej slovensko

FINÁLE: Považská Bystrica - Prešov 27:25 (13:13)

Najviac gólov: Tallo 10/4, Korňan 5, Polakovič 4 - Gruca 8/2, Pekár 6, Tabačko 3, pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Ondráš a Konečný (obaja ČR), 1600 divákov. Konečný stav série 3:2, majstrom sa stala Považská Bystrica.

V rozhodujúcom piatom finálovom stretnutí začali lepšie

hostia, ktorí sa ujali vedenia 2:0. Domácim Považanom sa podarilo vyrovnať a do kabín odchádzali oba tímy za

nerozhodného a nič neriešiacieho stavu 13:13. Misky váh sa po prestávke začali definitívne nakláňať na stranu domáceho tímu v 50. minúte, keď hádzanári Považskej Bystrice získali štvorgólovou šnúrou rozhodujúci náskok a viedli najvyšším rozdielom v zápase - 24:20. Prešovčania ale zbrane nezložili, nerezignovali, bojovali zo všetkých síl a podarilo sa im znížiť. Domáci hádzanári však vo fantastickej atmosfére pred 1600 divákmi už nepustili víťazstvo z rúk a obhájili tak majstrovský titul z uplynulej sezóny 2001/2002.

Strelecky sa darilo v drese Bystričanov Tallovi, autorovi 10 gólov. Zaujímavé je, že v súbojoch Považanov s Prešovom vyhrávali v tejto sezóne vo vzájomných dueloch týchto dvoch súperov vždy domáce tímy. Prešovčania túto štatistiku nedokázali zlomiť ani v rozhodujúcom sobotňajšom piatom finálovom stretnutí.

Martin Lipták (tréner Prešova): "Blahoželám Považskej Bystrici k zisku titulu. Stretnutie bolo kvalitné, moji zverenci hrali s nasadením. O výsledku rozhodli chyby, na našej strane predovšetkým zahodené šance. Považskobystričania ich dokázali využiť a zaslúžene tak získali titul majstra Slovenska. Prešov je na domácej palubovke o 50 percent silnejší, no v dnešnom stretnutí si zaslúžia hráči absolutórium."

Jiří Kekrt (tréner Považskej Bystrice): "Ďakujem súperovmu trénerovi za blahoženie k zisku titulu. Viem, čo je to sklamanie z druhého miesta, mne sa to stalo už štyrikrát. Stretnutie bolo kvalitné. Obe mužstvá majú vo svojich radoch mnoho mladých hráčov, my sme boli v rozhodujúcom dueli o niečo šťastnejší a získali sme titul. Som spokojný a šťastný, že prvenstvo patrí Považskej Bystrici."

O 3. miesto: Nové Zámky - Košice 27:26 po predĺžení

(23:23, 10:12)

V mimoriadne dramatickom stretnutí sa napokon v rozhodujúcom piatom zápase tešili zo zisku bronzu hádzanári Nových Zámkov. Obe mužstvá sa od začiatku do konca zápasu striedali vo vedení. Domácim sa po prehratom prvom polčase o dva góly podarilo po prestávke zvrátiť nepriaznivý stav a v poslednej minúte riadneho hracieho času aj vyrovnať na 23:23. Pred začiatkom predĺženia tréner Novozámočanov Peter Hatalčík poslal do bránky Denisa Faigla a ten sa mu piatimi zmarenými príležitosťami Košičanov rozhodujúcou mierou postaral o konečnú 3. priečku pre domáci tím.

Najviac gólov: T. Stráňovský 6, M. Stráňovský 5, Galla 4/1 - Justus 8/4, Chripák a G. Schmiedt po 4, pok. hody: 4/1 - 5/4, vylúčení: 4 - 7, navyše: Chripák (Košice) za hrubý faul, rozhodovali: Pešta a Poláček (obaja ČR), 750 divákov. Konečný stav série 3:2, hádzanári Nových Zámkov získali bronz.

Konečné poradie HIL - M-SR 2002/2003: 1. MŠK Považská Bystrica, 2. ŠK Farmakol Tatran Prešov, 3. TJ Štart Nové Zámky, 4. 1. MHK Košice, 5. ŠKP Bratislava, 6.

ŠKP Sečovce.

Prelínacia súťaž o účasť v HIL - 5. kolo: ŠKP Sečovce - ŠKP Bratislava 23:20 (15:8), najviac gólov: Dobrovodský 6/1, Nagy 5, Fuňák 4 - Piteľka 8/2, Čermák 4, Bičaník 2, 300 divákov. HC THP Topvar Topoľčany - TJ Drôtovňa Hlohovec 33:28 (21:7).