Na začiatok azda niekoľko výrokov o láske a manželstve:
"Keby muži vedeli, čo ženy očakávajú od manželstva, nikdy by sa neženili," povedala slávna francúzska speváčka Edith Piaf.
"Láska znamená vystúpiť s druhým z času. To je často možné iba na niekoľko hodín, ale pre nás je to večnosť," napísal básnik Herman Hesse.
"Na začiatku staviame oltár pre svojho milovaného. Na konci môže byť rád, keď ho na ňom neobetujeme," často zdôrazňovala herečka Emma Thompsonová.
Nájsť toho pravého, tú pravú pre život by chcel každý. Každý partnerský vzťah sa začína pocitom bezodného šťastia. Prvým flirtom, stále hlbším poznaním partnerovho vnútra a nakoniec - ak to dobre dopadne, spolužitím. Lenže často končí to, čo začalo ako veľká láska, hlbokým zármutkom.
Psychológovia hovoria, že je veľa príčin, prečo to aj napriek najlepším predpokladom nevyjde. Najmä ženy vidia väčšinou svojho partnera zo začiatku cez ružové okuliare. Tie, ktoré sa priveľmi pripútajú k vysnenému ideálu, sú sklamané hneď, ak objavia u svojho proťajška chyby a nedostatky. Preto by mali aj pri najväčšej zamilovanosti vyskúšať, či je ich vzťah spôsobilý pre každodennú rutinu.
Čoho by sa mali vyvarovať a na čo dbať: Ženy odsúvajú v partnerstve svoj vlastný život do úzadia, zanedbávajú svoje staré priateľstvá aj koníčky. Sú to spravidla partnerovi priatelia, s ktorými sa stýkajú. Pritom je pre každú ženu veľmi dôležité zachovať si v rámci vzťahu aj svoju osobnosť. V opačnom prípade bude aj pri najmenšej kríze nespokojná.
Často sa hovorí: "Veď on sa zmení, keď sa ožení." Ženy nesmú veriť, že sa partner zmení. Táto údajne stará rokmi preverená pravda je väčšinou nezmyselná. Muži radi pekne hovoria. Ženy by ich však mali predovšetkým posudzovať podľa toho, aké sú ich činy, skutky a nie reči.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.