zamestnancov. Výpovede sa zatiaľ nepodarilo doručiť 41 pracovníkom. Zamestnanci opúšťajú televíziu dohodou na základe dvojstranného právneho aktu, a preto je nepravdepodobné, že by sa na súde domáhali zrušenia platnosti tohto úkonu, na základe ktorého získali nárok na zvýšené odstupné, informoval člen krízového manažmentu STV pre vzťahy s verejnosťou Branislav Zahradník.
Podľa jeho slov sa tak nepotvrdili hrozby predsedníčky odborov v STV Bratislava Gabriely Goliašovej, ktorá varovala verejnosť, že viac ako 500 pracovníkov STV sa obráti na súd na určenie neplatnosti výpovedí, čo môže spôsobiť škodu STV za viac ako 3,5 miliardy Sk.
Ostatným prepúšťaným ešte plynie 14-dňová lehota, počas ktorej sa môžu rozhodnúť prijať dohodu o rozviazaní pracovného pomeru, čím sa počet dohôd pravdepodobne ešte zvýši. Napriek snahe vedenia sa doteraz nepodarilo doručiť výpovede ešte 41 pracovníkom. Počas doručovania výpovedí okrem sporadických verbálnych útokov neboli zaznamenané žiadne vážnejšie incidenty.
Nadbytoční pracovníci, ktorí zostávajú vo výpovednej lehote, lebo neprijali dohodu, nebudú mať k 31. máju v STV žiadnu prácu a ani im žiadna práca nebude prideľovaná. Dostali možnosť, aby počas tejto doby nedochádzali na pracovisko.
Fond národného majetku (FNM) ku včerajšiemu dňu previedol na účet Slovenskej televízie (STV) 250 miliónov korún, ktoré schválila vláda na vyplatenie odstupného pre viac ako tisíc prepustených zamestnancov verejnoprávnej televízie. "STV tak reálne disponuje dostatočnými finančnými zdrojmi na uspokojenie všetkých nárokov zamestnancov na odstupné podľa Zákonníka práce a platnej Kolektívnej zmluvy," uviedol Branislav Zahradník.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.