rozhovore pre televíznu stanicu Fox News predstaviteľ americkej armády konštatoval, že v Iraku je v súčasnosti najmenej päť skupín, ktoré sa zameriavajú na útoky proti koaličným oddielom.
Ako poznamenal, Washington je presvedčený o tom, že niektoré z protiamerických skupín finančne podporuje susedný Irán. Niektorí bojovníci prichádzajú do Iraku zrejme zo Sýrie. Iracké hranice sú podľa Myersa v súčasnosti veľmi slabo strážené. Myers tiež vyjadril presvedčenie, že sa včas podarí vypátrať iracké zbrane hromadného ničenia, a ubezpečil, že Biely dom nevyvíja žiadnu snahu vykonštruovať falošné dôkazy o existencii takýchto zbraní na irackom území.
Washington sa v súčasnosti snaží vyvrátiť obvinenia, že vykonštruoval tvrdenia o údajnej existencii zakázaných zbraní v Iraku s cieľom získať zámienku na rozpútanie vojny proti irackému režimu. Už niekoľko týždňov trvajúce pátranie vojenských odborníkov na irackom území zatiaľ nepotvrdilo vyhlásenia americkej administratívy o skladoch zbraní hromadného ničenia v Iraku. Doposiaľ neboli objavené údajné zásoby chemických a biologických zbraní ani signifikantné dôkazy o programoch na výrobu jadrových zbraní. "Nie je to otázka toho, či mali (zakázané zbrane) alebo nie...Myslím si, že len musíme byť trpezliví. Potrvá to istý čas. Sme tam ešte len 90 dní," povedal generál.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.