Podľa rozsudku Okresného súdu Bratislava 3. sa totiž incident 33
Môže ísť iba o priestupok. V osudný deň si Laura počas cesty električkou zabudla včas označiť lístok. Pri kontrole však odmietla revízorom uviesť svoje meno a údaje. Na zastávke Nová doba vystúpila a pešo išla smerom k Račianskemu mýtu. Revízor zavolal z mobilu policajtov. Zdravotná sestra sa príslušníkom odmietla legitimovať ani spolupracovať pri zistení jej totožnosti. Obžalovaná tvrdila, že sa na ulici stala obeťou brutálneho policajného zásahu, ktorý ju ponížil. Dobrovoľnej darkyni krvi policajt vykrútil ruku nasadil putá a ocitla sa na policajnej stanici. Tu ju takmer nahú podrobili bezpečnostnej prehliadke. Dvaja členovia policajnej hliadky - urastení chlapi, tvrdia, že okrem nadávok "brutálne prasatá" jedného z nich poškrabala na jednom z článkov prsta a buchla do hrude. Ani jeden zo štyroch svedkov - policajti a revízori však nevypovedali zhodne.
Podľa súdu sa vyskytli v ich výpovediach závažné rozpory. Policajti vypovedali, akoby neboli ani v jednej hliadke. Jeden z revízorov dokonca z vážnou tvárou tvrdil, že sú "verejní činitelia". Podľa súdu občan má povinnosť na výzvu policajta uviesť svoju totožnosť. Policajt však nemôže okamžite reagovať chvatmi. Zdravotnej sestre pri zásahu roztrhli kožuch. Laura tvrdila, že trestné oznámenie na ňu policajti spísali až potom, čo si poznačila ich identifikačné čísla. Rozsudok v súčasnosti nie je právoplatný.
Podľa súčasného právneho stavu cestujúci nemusí uviesť svoju totožnosť revízorovi a ani sa preukázať občianskym preukazom. Revízor však môže zavolať políciu. Príslušníkovi sa už občan legitimovať musí. Dopravný podnik si môže následne oficiálne vyžiadať od polície údaje "čierneho" pasažiera.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.