dovedna stáť 17 000 eúr, teda takmer 700 000 korún. Najdrahšie vyjde slovenských daňových poplatníkov prehra s Henrikom Chovančíkom, ktorému musí Slovensko zaplatiť nemajetkovú ujmu 6000 eúr. Prípad sa týkal určenia otcovstva. Spor s belgickým občanom, ktorý by mal byť otcom žalobcu, sa ťahá na slovenských súdoch od roku 1977 dodnes.
Sumu 4000 eúr musí Slovensko zaplatiť Jánovi Klimkovi. Jeho prípad sa týka prieťahov v súdnom konaní v spore ohľadne vyhodenia z práce, ktoré žalobca napadol na slovenských súdoch. Peter Bóna za pridlhé rozvodové konanie a spor o pridelenie dieťaťa do starostlivosti získa 2000 eúr ako nemajetkovú ujmu a ďalších 700 eúr ako náhradu súdnych trov. Slovensko tiež musí zaplatiť 4000 eúr ako nemajetkovú ujmu a 300 eúr ako náhradu súdnych trov Anne Beňačkovej, ktorej prípad sa týka kompenzácií za pracovný úraz.
Po štyroch utorkových prehrách má tak Slovensko v Štrasburgu tento rok nelichotivú bilanciu. Od januára prehralo desať súdnych sporov a šesťkrát sa dohodlo na súdnom zmieri, čo ho dovedna stálo viac ako dva milióny korún. Dva prípady Slovensko na ESĽP tento rok vyhralo. Väčšina prípadov proti Slovensku sa týka neprimeranej dĺžky súdneho konania.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.