Košiciach, organizoval v meste rôzne podujatia, založil nadáciu Košické fórum, centrum pre malých podnikateľov. Ale známym sa stal najmä zorganizovaním supermacareny, hodnej zápisu do Guinnessovej knihy rekordov. Peter opäť po dlhšom čase Košice navštívil, no už nie sám, ale v sprievode svojej manželky.
Manželov McFaddenovcov sme zastihli v košickej reštaurácii U kohúta, kam Peter pozval svojich priateľov, aby sa s nimi potešil o svoju radosť zo spoločného života s manželkou Annou. Petra sme sa opýtali, ako vlastne k jeho svadbe "došlo" a ako svadba v New Yorku prebiehala. "S Annou som sa po prvý raz stretol na Svetovom dni mládeže, ktorý sa konal v kanadskom Toronte za prítomnosti pápeža Jána Pavla II. Bolo to v sobotu 27. júla 2002. Tento dátum je dôležitý, pretože svadbu sme mali 26. apríla 2003 no a medzi týmito dvomi dátumami je odstup presne 40 týždňov. Je v tom istý symbol, pretože 40 týždňov sa v biblii označuje termínom dostatočný čas. Po svadobnom obrade v kostole sme mali skromnú svadobnú hostinu v suterénnej spoločenskej miestnosti kostola. Mali sme asi 220 hostí, pričom väčšina z nich priniesla jedlo a pitie. Jedlo, ktoré ostalo, sme odniesli do štyroch útulkov pre bezdomovcov. Zo svadby sme pešo, v svadobných šatách, odišli na Grand central station (hlavná železničná stanica pozn. red.) a odtiaľ vlakom do nášho nového domova. Miesta vo vlaku, kde sme sedeli, dekorovali naši priatelia ružami. Každej náhodnej spolucestujúcej, ktorá nám blahoželala k sobášu, sme dali ružičku. Na svadobnej ceste chcem mojej manželke ukázať miesta vo východnej Európe, ktoré mám rád. Z Košíc cestujeme ešte do poľského Krakova a potom aj do Prahy. Napokon odcestujeme do Ríma, kde pápež dáva každú stredu požehnanie novomanželom, ktorí musia ale byť v svadobných šatách takže tie máme so sebou", rozpráva nám šťastný Peter, ktorý je teraz prezidentom nadácie Love & Responsibility (Láska a zodpovednosť), ktorej hlavným cieľom je šírenie pápežovho diela.
Petrovej manželky Anny, ktorej v žilách koluje talianska, dánska, poľská i nemecká krv, sme sa opýtali, ako sa jej na Slovensku, kde je po prvý raz, páči. "Slovensko na mňa urobilo veľký dojem a je to krajina, ktorá má veľa čo ponúknuť turistom. Sú tu veľmi príjemní ľudia," hovorí Anna, nespúšťajúc z očí svojho Petra.
Môžeme ešte prezradiť, že najoriginálnejšie svadobné dary dostali manželia McFadenovci práve v Košiciach bol to klasický slovenský "haluškár" a drevená misa, plná teplých voňajúcich bryndzových halušiek so slaninkou, ktoré novomanželom priniesli jeho bývali študenti angličtiny z košického Gymnázia na Šmeralovej ulici.
Autor: rm
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.