presušené - vtedy nedrží účes a vlasy nepôsobia dobre alebo sú premastené, priveľmi nalakované či zlepené. To všetko sa dá napraviť.
Život vašim vlasom vrátia špeciálne vlasové kúry, najmä teraz v tele. Okrem vlasových masiek im doprajte balzam alebo kondicionér, ktoré sa nezmývajú.
Jojobový olej pôsobí blahodarne na presušené vlasy. Pozor na množstvo, stačí ho len málo. Niekoľko kvapiek rozotrite na prsty a vlasy nimi pohlaďte. Olej ich uhladí a hravo dokáže to, čo nezvládol hrebeň ani kefa - budú poddajné a tvarovateľné.
Správne sušenie horúcim vzduchom je veľmi dôležité. Aj pri fénovaní musíte dodržiavať techniku sušenia, čo znamená sušiť po smere rastu vlasov a včas znížiť teplotu. Horúci vzduch z fénu poškodzuje povrch vlasov - šupinky sa zdvihnú a lesk sa stratí. Neponáhľajte sa, nájdite si čas na pomalšie sušenie pri nižšej teplote. Niektoré ženy majú dokonca popálenú kožu na hlave, najmä ak si nechajú umývanie vlasov a tvarovanie účesu fénom na ráno. V takom prípade by ste mali mať viacej okrúhlych kief aby na nich mohli vlasy po fénovaní vychladnúť. Tak bude držať aj účes.
Opláchnutie studenou vodou, citrónovou šťavou, kyselinou citrónovou alebo octom nakoniec po umytí - to je prostriedok na lesk vlasov. Studená voda? Áno, funguje to! Ak použijete citrónovú šťavu, vlasy zjemnejú a budú hebké, lesklé, to isté spôsobí ocot. Oboje používali naše pramatky oddávna. Odchlípnuté šupinky na povrchu vlasového vlákna sa uhladia, svetlo na hladkom povrchu vlasu sa lepšie odráža a tak vzniká lesk.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.