Británii, prepustili na slobodu. Archer strávil za mrežami dva roky pre krivú prísahu a bránenie výkonu spravodlivosti, teda polovicu z pôvodne štvorročného trestu.
Šesťdesiattriročný lord patril kedysi medzi najvplyvnejších britských politikov. Vo väzení skončil preto, lebo v spore s novinami, ktoré zažaloval za ohováranie, klamal o svojom vzťahu k prostitútke. Tento prípad zničil Archerovu politickú kariéru a vrhol hanbu na opozičnú Konzervatívnu stranu.
Archer sa pokúša napraviť svoju reputáciu a vyhlásil, že sa chce okrem ďalších problémov venovať reforme britských väzníc. Jeho priatelia sa domnievajú, že sa vrhne skôr na písanie románov, ako na politiku. Životný príbeh lorda Archera je pestrejší ako román. Bývalý prominentný politik, úspešný spisovateľ a kedysi dávno tiež talentovaný šprintér doplatil pritom na vlastné špekulácie.
Pred 16 rokmi na základe falošného alibi vyhral proces proti denníku Daily Star. A práve tieto noviny ho neskôr dostali do väzenia. V roku 1986 totiž jeden z najbulvárnejších britských denníkov News of the World napísal, že lord zaplatil prostitútke za jej služby 2 000 libier. O niekoľko dní neskôr zašiel denník Daily Star ešte ďalej a uviedol, že lord vo svojej výpovedi o prostitútke Monike Coghlanovej zaobchádza s pravdou veľmi úsporne. Archer nelenil, Daily Star zažaloval za nactiutŕhanie a vysúdil si pol milióna libier.
No v roku 2000, keď sa lord stal oficiálnym kandidátom toryovcov na post londýnskeho starostu, sa jeho priateľ Ted Francis nečakane priznal, že ho Archer prehovoril, aby pred súdom klamal a poskytol mu tým falošné alibi. Daily Star potom vyzval Scotland Yard, aby celú záležitosť prešetril a z víťaza prvého procesu sa stal porazený, súd mu za marenie výkonu spravodlivosti a klamanie pod prísahou naparil štyri roky.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.