vsadil všetkých desať stĺpcov a tiket podal v pražskom metre.
"Predpokladáme, že výherca sa ozve o niekoľko dní," uviedol pre Mladú frontu Dnes Jiří Houška z tlačového oddelenia Sazky. "U podobných finančných obnosoch je to totiž taká rana, že sa z toho musí najskôr spamätať," dodal.
Podľa pravidiel Sazky má na to ešte päť týždňov. Že by sa mohol skôr než právoplatný výherca prihlásiť nejaký podvodník, Sazky vylučuje. Na rozpoznanie tiketu má totiž špeciálne laboratórium. "Šanca, že by niekto dostal peniaze za akýkoľvek sfalšovaný tiket, sa rovná nule," uisťuje Houška. Naviac už pri telefonickom kontakte kladú zamestnanci Sazky také otázky, na ktoré môže odpovedať len výherca. Odovzdanie výhry sa uskutoční v miestnosti, ktorú má na to Sazka určenú. Budú pri tom len jej zamestnanci a žiadny iný svedok výhercu neuvidí. Keď overia totožnosť výhercu, môže si ten odniesť pol milióna korún. Zvyšok mu Sazka do 60 dní doručí na jeho účet, prípadne šekovo.
Zatiaľ čo v Čechách je zvykom, že výhercovia vysokej čiastky chránia svoju totožnosť, v amerických lotériách je prax celkom opačná, píše MDF. Rozdiel je podľa predstaviteľov Sazky v mentalite celej spoločnosti. V Amerike je všetko zamerané na úspech a keď niekto vyhrá, vie to tiež veľkolepo osláviť. V ČR sa však výhercovi skôr závidí a on sa bojí, že mu zverejnenie prinesie jej problémy. Američanov by teda asi prekvapila rada spoločnosti Sazka, aby výherca rozhodne o výhre nikomu nehovoril.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.