odrazu ako keby uťal, nepohla sa doľava ani doprava. Čo teraz? Vzdať to alebo začať užívať nejaké tabletky podľa reklamy?
Vydržte! Ani jedno ani druhé vám nepomôže. Ak telo dostáva dlhší čas málo potravy, organizmus si nastaví látkovú výmenu na "úsporný program". Preto nepomôže jesť ešte menej, naopak, je lepšie dať si o niečo väčšiu porciu, aby sme telo presvedčili, že obdobie hladu je už za nami. Stále sa však musíme vyhýbať sladkostiam, mastnému mäsu a iným kaloricky výdatným jedlám. Trošku ale hrešiť môžeme. To urýchli látkovú výmenu a podporí spaľovanie telesného tuku. Musíme sa ale viac pohybovať, cvičiť, športovať, využiť látky, ktoré pomáhajú spaľovať tuky a jednoduché psychologické triky.
Rady:
- Ak nemienite športovať, môžete jazdiť na bicykli, plávať, tancovať (aj doma), skúsiť chôdzu namiesto behu.
- Spaľovanie tukov urýchlia: mlieko pred spaním (ak ho nemáte radi, vypite citrónovú šťavu a zjedzte 2 - 3 sústa chudého mäsa), konzumácia strukovín, ananás, kiwi a ďalšie ovocie.
- Jedzte iba vtedy, ak pociťujete hlad, nie zo stresu alebo z nudy.
- Netrápte sa zákazmi. Ak zatúžite po kúsku koláča, zjedzte ho skoršie, ako by ste mali pri najbližšom strese zdolať polovicu torty.
- Odstráňte z dohľadu všetky lákadlá. Na stole nenechávajte čokoládové tyčinky, sušienky ani nič, čo by vás zvádzalo k veľkému maškrteniu.
- Vymedzte si čas na jedlo, aj na pôžitok z neho a to najmenej pol hodiny. Dobre ho požujte a vychutnávajte. Než si dáte dupľu, počkajte dvadsať minút - preto, lebo až potom mozog pozná, či je vás žalúdok nasýtený.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.