Vysokotatranci vydolovali v Kračúnovciach tri body

Sportnet|30. sep 2003 o 00:00

IV. LIGAKRAČÚNOVCE - VYSOKÉ TATRY 1:2 (0:2)Hostia sa na horúcej pôde v Kračúnovciach predstavili vo výbornom svetle. Hneď od začiatku boli

IV. LIGA

KRAČÚNOVCE - VYSOKÉ TATRY 1:2 (0:2)

Hostia sa na horúcej pôde v Kračúnovciach predstavili vo výbornom svetle. Hneď od začiatku boli aktívni a celý prvý polčas mali výraznú hernú prevahu. Vytvorili si štyri dobré gólové príležitosti, z ktorých dve dokázali využiť a do kabín tak išli so sľubným náskokom. Po obrátke sa domáci vyburcovali a postupne stupňovali svoj tlak na bránku hostí. Nespomenúť nemožno ani objektívny výkon hlavného rozhodcu, ktorý nepodľahol búrlivému domácemu prostrediu. Vysokotatranci sa zamerali na rýchle protiútoky a po dvoch z nich mohli spečatiť svoje víťazstvo. Hostiteľom sa predsa len podarilo streliť kontaktný gól, ale na vyrovnanie to už nestačilo. Nakopávané lopty do šestnástky súpera im už úspech nepriniesli a tak sa z troch cenných bodov zaslúžene tešili hostia spod Tatier.

Góly: 65. Palko - 25. Petreň, 44. Renner. Pred 200 divákmi rozhodoval Bindas, ŽK: Motyľ, Mašlej, Bárta - Podhorský, Hanišák, Buc. V. TATRY: Vernarský - Hanišák, Legát, Petreň, Šefc - Šuster (89. Roth), Buc, Podhorský (65. Kubesa), Šavel (70. Staroň) - Fridman, Renner.

KEŽMAROK - SNINA 2:1 (1:0)

Kežmarčania začali duel vo svižnom tempe, ale ako prví sa k slovu dostali hostia, keď už v 2. minúte vystrelili na domáceho Tokarčíka, ktorý bol však pozorný. Domáci postupne prebrali iniciatívu a vytvorili si niekoľko sľubných príležitostí. Hostia boli dosť agresívni a snažili sa často kúskovať hru. V 29. minúte nastrelil Kalafut brvno hosťujúcej svätyne a pozorný Dolanský hlavou usmernil loptu do siete. Aj po zmene strán predvádzali hostitelia pekné kombinačné akcie. V 65. minúte poistili svoje vedenie, keď Pirhala s prehľadom premenil samostatný nájazd. Vzápätí mali šance O. Novák i Kušnirák, ale gólová nebola ani delovka Kalafuta, ktorá letela len tesne vedľa hosťujúcej brány. V závere sa dočkali aj hostia, keď potvrdili pravidlo nedáš - dostaneš. Domáci si však už nenechali ujsť zaslúžené víťazstvo, ktoré mohlo byť i výraznejšie.

Góly: 29. Dolanský, 65. Pirhala - 87. Kaprál. Pred 250 divákmi rozhodoval Kuspan, ŽK: Bunga, Skarba, Marchevský, Krajník (všetci Snina). KEŽMAROK: J. Hájovský - Marhefka, Braviak, V. Novák, Kalafut - Dolanský, O. Novák, Kušnirák - Pirhala (70. Pieger), Melikant (70. Petras), Renner.

HUMENNÉ B - POPRAD-VEĽKÁ 4:1 (2:1)

Velickí futbalisti pod Vihorlatom viditeľne ťahali za kratší koniec povrazu. Napriek lepšiemu začiatku, v ktorom si už v 7. minúte vytvorili výbornú príležitosť po hlavičke Kočiša, ktorý dostal hostí do vedenia, mali v ostatnom priebehu domáci hru na svojich kopačkách. Jednogólové vedenie hostia dlho neudržali. Domáci prepli na vyšší rýchlostný stupeň a do polčasu stačili zvrátiť výsledok. Po obrátke pokračovali hostitelia spoločne s hlavným rozhodcom v tlaku na bránu súpera. Napriek vyloženým príležitostiam hosťujúcich hráčov Žifčáka a Kocha mali najväčšiu šancu domáci, keď nepremenili pokutový kop. V záverečnej štvrťhodine po diskutabilných dvoch presných zásahoch poistili Humenčania svoje víťazstvo na rozdiel triedy.

Góly: Čerňa 2, V. Lukáčik, Gavula - 7. Kočiš. Pred 400 divákmi rozhodoval Vasilenko, ŽK: Kudláč - Rybár, Dubec. VEĽKÁ: Daniš - Polakovič, Mlynár, Dravecký, Chocholák - Diviak, Koch, M. Kobolka (60. Dubec), Žifčák - Handzuš (70. D. Kobolka), Kočiš.

N. ŠEBASTOVÁ - POPRAD 4:1 (0:0)

Popradskí futbalisti až po mesiaci opäť vycestovali na súperovu pôdu a nedarilo sa im, keď o osude merania síl sa rozhodlo v druhej časti hry. Hostia nastúpili na stretnutie vo výrazne pozmenenej zostave, čo ovplyvnilo aj samotný priebeh duelu. Do prestávky sa im darilo držať bezgólovú deľbu bodov, no domáci postupne získali hernú prevahu. Tá sa prejavila najmä po zmene strán, kedy mali domáci viditeľne viac z hry a hostia fyzicky ani kondične na súpera nestačili. Úvodný gól zaznamenali hostitelia po hrubej chybe v obrane hostí. Tento okamih im vlial ďalšie sily do útočnej činnosti, keď sa im po hodine hry podarilo pekným gólom zvýšiť vedenie. Domáci ovládli ihrisko a tretím gólom z priameho kopu získali rozhodujúci náskok. Popradčania skorigovali Šimšajom po individuálnej akcii skóre, ale posledné slovo opäť patrilo domácim, ktorí spečatili svoj zaslúžený skalp.

Góly: Kaňuch 2, Inaš, Bily - 78. Šimšaj. Pred 100 divákmi rozhodoval Barvirčák, ŽK: Zlatohlavý (N. Šebastová). POPRAD: Smižanský - Gánovský, Palušák, Kaprál, Bojňanský - Rybka, Maškulka, Stankoven, Šimšaj - B. Maličký, Hudáč.