Vydarený úvod sezóny basketbalistov BK AC LB Spišská Nová Ves

Sportnet|30. sep 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Stretnutím s tradičným súperom družstvom Legato Svit zahájili basketbalisti BK AC LB Spišská Nová Ves novú sezónu 2003/2004. Prvé

zápasy odohrali i juniori BK v zápasoch na palubovkách svojich súperov z Rožňavy a Košíc.

Výsledky, muži: Legato Svit - BK AC LB Spišská Nová Ves 81:82 (44:35), strelci za AC LB: Pešta 20, Hríb 17, Kolek 14, Mačupa 13, Utľak 9, Šaškievič 4, Červeňák 3, Majerský 2.

Kolektív basketbalistov nastúpil na úvodné stretnutie I. basketbalovej ligy (pôvodný názov II. liga) s posilneným kolektívom pozostávajúcim z hráčov: Tejbus - kapitán, Igor Pešta, Hríb, Utľak (hosťovanie z D.O. Košice), Šaškievič, Kaňuk, Kolek, Karabín, Mačupa, Michal a Štefan Bečarikovci, Majerský, Novotný, Červeňák (hosťovanie z Rožňavy), Kuchárek (prestup zo Zvolena).

Družstvo Legato Svit nastúpilo so skúseným kádrom zloženým z bývalých ligových hráčov doplnených o mladých začínajúcich basketbalistov. Po vyrovnanej prvej štvrtine, kedy sa obaja súperi striedali vo vedení prišla druhá štvrtina, ktorá vyšla lepšie domácemu družstvu. Polčasový výsledok 44:35 však dával šancu obom aktérom. Spišiaci do druhej časti nastúpili s maximálnym nasadením a snahou o zvrátenie výsledku. V tejto časti sa najviac darilo Peštovi, Mačupovi, Hríbovi a Utľakovi. Pred poslednou štvrtinou na ukazovateli svietil výsledok 59:66, čo znamenalo vedenie zverencov trénera Ericha Korfantu rozdielom siedmich bodov. V dramatickom závere po úspešnej trojke Mačupu hosťujúce družstvo udržalo svoj náskok a v zápase zvíťazilo.

Výsledky, juniori: Ply SPO Rožňava - BK AC LB Spišská Nová Ves 47:85 (26:43), strelci za AC LB: Baldovský 32, Hrušovský 15, Pirnik 10, Rybár, Lajčák, Rusnák 6, I. Šefčík 5, Džubák 3, Jendričák 2. D.O.Košice - BK AC LB Spišská Nová Ves 99:61 (53:32), Baldovský 25, Novotný 9, Rusnák, Pirnik 7, Mertinko, Perháč 3, Olcnauer 2, Lajčák, Džubák 1.

Asistent trénera Marián Jasenčák: "Družstvo Rožňavy nás neprinútilo k maximálnemu výkonu. V zápase nastúpili všetci hráči družstva.

Stretnutie v Košiciach malo úplne iný priebeh. Kvalitný súper preveril schopnosti mladých Spišiakov. Domáci už v polčase viedli rozdielom 21 bodov. Nepodarilo sa nám ubrániť súperových pilotov, ktorí zaznamenali až 60 bodov. Z nášho družstva sa strelecky darilo najmä Baldovkému, ktorý zaznamenal v oboch stretnutiach 57 bodov."

Basketbalový program: sobota, 4.10.2003: AC LB SNV - Partizánske,I. liga mužov. Nedeľa 5.10.2003: AC LB SNV - Veľký Krtíš, I. liga mužov.

Domov»Sportnet na východe»Vydarený úvod sezóny basketbalistov BK AC LB Spišská Nová Ves