Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Veľké Revištia znovu na čele

Veľké Revištia - Zemplínske derby začalo vo svižnom tempe. Ako prví sa z gólu radovali domáci - po štvrťhodine hry zahrával z pravej strany roh

Sobek, ktorého center prešiel cez celú päťku na voľného Grigeľa, ten vrátil loptu pred bránu, odkiaľ ju voľný Gunár poslal pohodlne do siete. O tri minúty už Veľké Revištia viedli dvojgólovým rozdielom, keď obranca hostí Kužma zahral po súboji s Grigeľom v pokutovom území rukou a nariadený pokutový kop brankár Lakatoš s istotou premenil - 2:0. Domáci pokračovali v rezkom rytme a o chvíľu mohol J. Kočan pridať po úniku z pravej strany tretí gól. Až potom sa dostali k slovu hostia, v 24. minúte zahrával Bursík z ľavej strany nepriamy kop a po trme-vrme v šestnástke domácich musel zasahovať brankár Lakatoš. Z následného rohu znovu Bursík našiel nekrytého Daňka, ktorý hlavou znížil na 2:1. Potom mali znovu šance domáci, ale najprv Grigeľ tesne minul a potom Kročkovu tutovku vyškriabal Jenčík nad bránu. V 42. minúte to už Kročkovi vyšlo, keď strelou priamo z rohu nachytal Jenčíka na hruškách a zvýšil na 3:1. Krátko pred prestávkou sa na pravej strane prekľučkoval cez trojicu brániacich hráčov Tabaka, prudkým centrom našiel pred bránou voľného M. Juska, ktorý zblízka napol sieť, no kvôli postaveniu mimo hry mu arbitri gól neuznali. Po prestávke tempo i úroveň hry upadli. Hostia v snahe vyrovnať mali loptu častejšie na kopačkách, no príležitosti na skórovanie si veľa nevypracovali. Jednu z najväčších možností znížiť mal v 73. minúte Bursík, ale brankár Lakatoš jeho prízemnú jedovku vyškriabal na roh. Potom mal výbornú šancu domáci J. Kočan, ale Jenčík jeho dorážku zblízka chytil. V 90. minúte urobil brankár Jenčík kiks, ktorý striedajúci Apiari potrestal štvrtým gólom.

V. Revištia - Nacina Ves 4:1 (3:1)

Pred 150 divákmi rozhodoval Němec. Góly: 15. Gunar, 18. Lakatoš (11 m), 42. Kročko, 90. Apiari - 25. Daňko. ŽK: Peťo, Kročko - R. Jusko

V. Revištia: Lakatoš - Janik, M. Hevery, Grigeľ, Peťo - Čižmárik, Kročko, Kondžura, Sobek - J. Kočan, Gunár

Nacina Ves: Jenčík - Vojtko, R. Jusko, Kužma, Šefčík - Čechovič (15. Tabaka), L. Kočan (46. Bogdan), Bursík, Vasiľko (85. V. Haluška) - M. Jusko, Daňko

Zdeno Hudák, tréner domácich: "Zápas niesol typické znaky derby. Nazdávam sa, že v prvom polčase rozhodla naša efektívna koncovka, po zmene strán hostia ukázali, prečo sú v tabuľke tak vysoko, no posledný gól v ich sieti bol potrestaním za snahu hrať vabank."

Jozef Šalata, tréner hostí: "Trojgólová prehra vôbec neodzrkadľuje dianie na ihrisku. Zápas bol vyrovnaný a o jeho osude rozhodli chyby rozhodcovskej trojice. Najprv pri druhom góle nevideli faul na brankára Jenčíka, potom nám zase za stavu 3:1 neuznali podľa nášho názoru regulérny gól."