Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Tomáš Kozár zariadil dvoma gólmi obrat v stretnutí

Humenné - Stretnutie, ktoré ukončilo prvú druholigovú tretinu, sa pre futbalistov HFC Humenné skončilo napokon úspešne. Aj keď gólový účet otvorili

už v 6. min. hostia, bojovnosť a vôľa Humenčanov znamenali obrat v skóre a tým aj zisk potrebných troch bodov. Pochvalu za psychickú odolnosť treba vysloviť všetkým hráčom, no keďže futbal sa hrá na góly a Tomáš Kozár ich dal v tomto stretnutí oba, veľkú zásluhu na víťazstve futbalistov spod Vihorlatu má práve on. Po štvrťhodine hry náskok súpera zmazal a hneď z prvého útoku v druhom polčase stanovil napokon konečný výsledok. Skutočnosť, že v jednom stretnutí napol Humenčan sieť súperovej brány aspoň dvakrát, sa tak opakovala po viac ako dvoch mesiacoch, keď hneď v premiérovom kole tejto sezóny sa taktiež dvoma gólmi proti nováčikovi z Báču presadil Jozef Ondík (2:0). "V prvom prípade sa cez dvoch obrancov preštrikoval Peťo Šamo, špičkou kopačky mi loptu posunul, a aj keď som najprv čakal na pohyb obrancu, krížnou strelou som predsa len senického brankára prestrelil. Cez prestávku bolo v šatni trochu "dusno", no úvod druhého dejstva nám vyšiel dokonale. Na strelu Parasku som dobiehal v podstate naslepo a čakal som na zásah brankára. Ten loptu vyboxoval priamo na moju nohu a ja som volejom potreboval vlastne iba trafiť priestor súperovej brány," opísal situácie, ktoré rozradostili divákov exmichalovský útočník, ktorý v humenskom drese odohral svoje tretie stretnutie. Po premiérovom zápise v hornozemplínskom derby vo Vranove nad Topľou obohatil svoje konto o ďalšie dva zásahy a dostal sa tak do spoločnosti najlepších humenských kanonierov (spolu s Ondíkom a Šamom). Proti Záhorákom však jeho dvojgólový úspech nemusel byť konečný, pretože jedovka v 72. min. letela len tesne vedľa ľavej žrde Hodálovej svätyne a o sedem minút neskôr sa pri jeho hlavičke pod brvno vyznamenal bravúrou hosťujúci gólman. "Chýbal mi kúsok šťastia. Teraz po skončení stretnutia ma to však už až tak nemrzí, pretože dôležité víťazstvo máme v suchu. Je v podstate jedno, komu sa podarí napnúť súperovu sieť, hlavne, aby nám to tam padalo, lebo body potrebujeme stále ako soľ," dodal T. Kozár, ktorý tak v sobotu svojimi dvoma gólmi najlepšie reagoval na kuvičie hlasy, ktoré sa ozvali na jeho adresu po derby vo Vranove z tábora domácich, že na ďalšiu druholigovú gólovú radosť si bude musieť ešte dlho počkať.