Hádzanári 1. MHK neuspeli

Sportnet|2. okt 2003 o 00:00

Praha/Bratislava (SITA/TASR) - Medzinárodná liga v hádzanej mužov HIL mala včera na programe zápasy 5. kola:1. MHK Košice - HCB Karviná 32:36

1. MHK Košice - HCB Karviná 32:36 (15:21)

Úradujúci majster bol v rýchlom, bojovnom a kvalitnom stretnutí lepší, čo potvrdil ziskom oboch bodov. Po celý zápas viedli hráči hostí o 4 - 6 gólov a hoci v 55. min domáci stiahli na rozdiel jediného gólu (32:33), takticky výborne hrajúci Karvinčania pridali ďalšie tri góly a zaslúžene na východe dominovali. Najviac gólov: Justus 9/6, Štefanisko 7, Schmiedt 5 - Brůna 10/1, Kamil Hanis 10, rozhodovali: Podlucký, Rudinský, vylúčení: 3:6, 7 m hody: 9/7 - 3/2, 300 divákov.

Allrisk CAC Praha 4 - ŠK Tatran Farmakol Prešov 32:33

(14:16)

Bolo to vyrovnané stretnutie, v ktorom si ani jedno družstvo nedokázalo vypracovať vyšší náskok. V závere boli šťastnejší Prešovčania, ktorí zaslúžene strhli víťazstvo na svoju stranu. Najviac gólov: Hladký 8, J. Brabec 7/3 - Antl 9/1, Kukučka 8/4, Huňady 5, pok. hody: 6/4 - 6/6, vylúčení: 6 - 9, ČK: Antl (za 3 vylúčenia), rozhodovali: Macho, Hájek (obaja ČR), 150 divákov.

HC Frýdek-Místek - ŠKP Sečovce 34:20 (17:11)

Mladý tím Sečoviec držal krok zhruba v prvých 20 minútach, po prestávke ale domáci tím rozpútal gólové dostihy a vytvoril si až 17-gólový náskok. V závere dovolil hosťom korekciu. Najviac gólov: Kraus 11, Berka 7 - Frajkor 8/1, Seman 5. Rozhodovali: Novák a Skružný, 7 m hody: 2/1 - 2/1, vylúčení: 5:5, ČK: Meluš (Sečovce) po treťom vylúčení, 210 divákov.

Dukla Praha - HC Zubří 28:23 (16:12), HC Cement Hranice - HK-47 Trnava 26:25 (11:11), MŠK SIRS Považská Bystrica - HK Sokol Kosteleč 38:24 (16:11), ŠKP Bratislava - SHK Louny 36:26 (16:12), MŠK Hlohovec - Štart Nové Zámky 20:21 (6:9).