Branislav Záhradník, Kardoš prišiel do televízie na základe dohody s ústredným riaditeľom Richardom Rybníčkom, ktorý je odvčera aj dočasným šéfom spravodajstva. "Ústredný riaditeľ sa rozhodol, je za to zodpovedný," povedal Záhradník.
Za Mečiarovej vlády bol Marián Kardoš hovorcom Mečiara, a zároveň riaditeľom tlačového a informačného odboru Úradu vlády. Po voľbách pracoval v centrále HZDS ako riaditeľ odboru verejnej mienky. Vo februári 2001 sa stal hovorcom Horizontu v čase, keď už prepukla aféra okolo krachu B.M.G. Invest.
"Nerozumiem tomu. Ako člen rady nemám právo vstupovať do personálnych rozhodnutí riaditeľa, ale myslím si, že toto nie sú tí profesionáli, ktorí by mali zachraňovať spravodajstvo verejnoprávnej televízie. Najmä pokiaľ ide o ľudí s takýmto pozadím a nemyslím len odborné, ale aj etické, nepovažujem za šťastné rozhodnutie. Bude ma veľmi zaujímať zdôvodnenie ústredného riaditeľa," povedal člen Rady STV Miroslav Kollár.
Pred niekoľkými týždňami bol Rybníček na rokovaní v Mečiarovej Elektre. To, že by v Elektre došlo k nejakej dohode, týkajúcej sa prijatia Kardoša do STV, Záhradník označil za špekulácie. Podľa Záhradníka šlo o bežné stretnutie s poslaneckým klubom, aké Rybníček absolvoval okrem HZDS aj s inými poslaneckými klubmi. Prečo išiel Rybníček až do Mečiarovej Elektry? "Elektra sa trochu fetišizuje. Zasadal tam poslanecký klub HZDS, a je to ich legitímne rozhodnutie. Keď ho Pavol Rusko pozve na rokovanie poslaneckého klubu v Stupave, tak Rybníček určite príde," povedal Záhradník. Ako dodal, niekedy o také stretnutie požiada on sám, niekedy ho o to požiada poslanecký klub.
"Nepovažujem to za priestor vhodný na rokovanie ústredného riaditeľa verejnoprávneho média. Keď sa už také stretnutia konajú, majú sa diať na parlamentnej pôde a nie na pôde súkromných víl politických strán," povedal Kollár.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.