Hrdinom penaltového rozstrelu ličartovský gólman Jakubech

Sportnet|2. okt 2003 o 00:00

Ličartovce - Záverečné minúty stretnutia druhého kola slovenského pohára vo futbale na ličartovskom štadióne sme sledovali vedno s hráčmi Steel

Transu T. Šimkom, ktorého rozhodca Eduard Cichý zo Stropkova vylúčil po druhej žltej karte a s maródom so sadrou na nohe J. Majorošom. Spoločne držali palce svojim spoluhráčom, vybraným realizovať kopy v penaltovom rozstrele a gólmanovi Steel Transu Petrovi Jakubechovi. Jemu boli adresované slová spoza oplotenia. "Peťo, chyť aspoň dve!" A predstavte si, on ich vyslyšal...

Ako prvý sa k lopte v prvej sérii postavil domáci útočník R. Tomko. Hýll po jeho presnej strele nemal šancu zasiahnuť - 1:0. Lopta na bielom bode a za ňom strelec Interu Paulík. Jakubech vyráža! Šinglár potom prekonáva Hýlla a Halenár v druhej sérii Jakubecha 2:1. Nasleduje presný kop M. Lukáča a Steel Trans vedie 3:1. Tento stav sa nemení ani po pokuse Bratislavčana Petráša. Jakubech druhý raz zakročil úspešne! A k v štvrtej sérii premení M. Adam, je rozhodnuté. Ďalší ličartovský útočník sa nemýlil a postupujúci po sérii 4:1 je známy. Popri úspešných strelcoch Steel Transu Ličartovce bol hrdinom jedenástkového súboja domáci brankár Peter Jakubech.

"Aj na jedenástkovú alternatívu sme boli nachystaní. Deň pred zápasom sme ich na tréningu pilovali a oplatilo sa to," vraví ličartovský gólman, ktorý zápas odchytal so zvýšenou teplotou. O Hýllovi sa povráva, že na pokutové kopy má celkom dobrý čuch. Jakubech ale takéto tvrdenia postavil tentoraz naruby... "Jedenástka, a zvlášť takéto rozstrely, to je hra nervov a svojim spôsobom určitá lotéria. Určiť pri nich jednoznačného favorita sa nedá." Aký je pohľad brankára na pohárový zápas? "Myslím, že sa nemáme za čo hanbiť. Mali sme šance v prvom polčase, no v druhom sme hrali lepšie. Zápas podľa mňa v riadnom hracom čase skončil spravodlivou remízou. Ako vravím, pri pokutových kopoch je to už postupová lotéria."

Domov»Sportnet na východe»Hrdinom penaltového rozstrelu ličartovský gólman Jakubech